
W Tarnowie za pieniądze prywatnego inwestora powstanie Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Budowa ma pochłonąć kilkanaście milionów złotych.
Firma Trans-Formers Holding chce zbudować w Tarnowie Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych i wbił już pierwszą łopatę pod inwestycję. Jest ona wpisana do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. Prywatny inwestor ma już wykupione grunty pod budowę, potrzebne pozwolenia i decyzje środowiskowe. Budowa może się więc spokojnie rozpocząć. Jej koszty mają wynieść kilkanaście milionów złotych. Instalacja będzie przetwarzała ok. 50 tys. ton odpadów rocznie. To mniej więcej połowa odpadów jaka rocznie jest wytwarzana w powiecie tarnowskim. Zakłąd powstanie w pobliżu tarnowskiego wysypiska śmieci.
Obiekt w Tarnowie będzie zakładem do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Zgodnie z planem gospodarki odpadami województwo małopolskie zostało podzielone na pięć obszarów. Na terenie obszaru tarnowskiego (obejmującego także rejony Bochni, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej) mają powstać dwa zakłady do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów oraz jedna spalarnia. - Zadaniem instalacji regionalnych RIPOK, takich jak nasza, jest odbiór komunalnych odpadów zmieszanych, ich sortowanie, biologiczna stabilizacja i dostarczanie na składowisko tylko tego, czego nie da się dalej przetworzyć, odzyskać materiałowo czy spalić – wyjaśniał portalowi Tarnów.net.pl Adam Kamiński, prezes zarządu Trans-Formers Karpatia.
Trans-Formers oprócz Tarnowa obecny jest również w Przemyślu, Krośnie, Rzeszowie, Warszawie i na Dolnym Śląsku (m. in. we Wrocławiu). Spółka zajmuje się odbiorem odpadów oraz utrzymaniem czystości.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- tarnow.net.pl/ tarnów.pl/ trans-formers.com.pl

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Dotacje unijne wspierają palący problem odpadów pogórniczych
Wytwórczość przemysłowa związania jest często z powstawaniem odpadów poprodukcyjnych, które stanowią niejednokrotnie zagrożenie dla naszego...
-
Tworzywa sztuczne w branży AGD - jak się je wykorzystuje?
Współczesny rynek sprzętu AGD stawia przed producentami wyzwania, które znacznie wykraczają poza funkcjonalność samych urządzeń. W erze świadomego...
-
-
-
kier.
To dobrze powstana nowe miejsca pracy i środowisko będzie czystsze.