
Łódzka straż miejska szkoli funkcjonariuszy w przepisach dotyczących ochrony środowiska i już wkrótce w każdej dzielnicy pojawi się strażnik ekologiczny.
Jeszcze do niedawna do obowiązków straży miejskiej należały m.in.: walka z kierowcami parkującymi auta w niedozwolonych miejscach, walka z pudlarzami, pilnowanie porządku w mieście i ochrona budynków użyteczności publicznej, zabezpieczanie miejsc przestępstw, konwój dokumentów. Dzisiaj strażnicy dodatkowo docierają do osób wyrzucających śmieci w niedozwolonych miejscach czy wylewających nieczystości z przydomowych osadników, tropią i łapią bezpańskie psy, koty i zwierzęta, które uciekły z prywatnych hodowli, sprawdzają, czy ludzie nie palą w piecach śmieciami.
Interwencje te wymagają szczegółowej znajomości wielu aktów prawnych dotyczących ochrony środowiska. Dlatego do tych zadań będą dedykowanie wyszkoleni strażnicy – wyjaśnia Dariusz Grzybowski, komendant straży miejskiej w Łodzi.
Wybrani strażnicy miejscy będą znali dokładnie prawo środowiskowe. Na początek każda dzielnica dostanie jednego strażnika, który będzie jeździł na rowerze, dzięki czemu dotrze w wiele niedostępnych dla zmotoryzowanych funkcjonariuszy miejsc. Jeśli pomysł się sprawdzi, liczba strażników ekologicznych zostanie zwiększona - mówi Grzybowski.
Pierwsze szkolenie strażników ekologicznych rozpocznie się na początku lutego.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gazeta.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Oczyszczalnie z reaktorem biologicznym
Zaletą technologii oczyszczania z reaktorem biologicznym jest możliwość przeznaczenia pod oczyszczalnię jedynie małej powierzchni działki –...
-
Stal nierdzewna: odporność na korozję w różnych środowiskach
Zwykła stal to materiał trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale pod wpływem wilgoci zaczyna rdzewieć, co znacząco ogranicza jej...
-
-
-
-
-
-