Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-07-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-30
Jaką funkcję pełnią przekładki do rur - jak wybrać odpowiednie?

Przewodnik

Jaką funkcję pełnią przekładki do rur - jak wybrać odpowiednie?

Przekładki do rur mają szereg zastosowań w przemyśle, budownictwie, transporcie. Są wykorzystywane do prac związanych z układaniem rurociągów czy pakowaniem elementów. Główną funkcją, jaką pełnią jest zabezpieczanie stalowych słupków oraz rur przed uszkodzeniami. Wybierając konkretny produkt warto sugerować się jego rozmiarem oraz jakością wykonania.

 

Przekładki do rur to rodzaj elastycznych separatorów, które oddzielają poszczególne elementy od siebie. Są niezastąpione podczas pracy związanych z układaniem rurociągów, sieci wodno-kanalizacyjnych czy ogrodzeń. Warto wybrać je na czas magazynowania przygotowanych materiałów, a także później podczas ich transportowania na miejsce prowadzonej inwestycji.

 

Charakterystyka przekładek do rur

Solidne przekładki do rur (zob. https://sigern.pl/produkty/przekladki-do-rur/) są na tyle elastyczne, że łatwo dopasować je do wielkości przewożonego czy magazynowanego ładunku. Pozwalają na rozdzielenie rur w dwóch kierunkach. Możliwe jest układanie wiązek w formie kwadratów lub sześciokątów, zapobiegając jednocześnie uszkodzeniom powierzchni poszczególnych profili.

Separatory dobrze chronią zewnętrzną warstwę cynku lub farby przed zdzieraniem. Jednocześnie ułatwiają utrzymanie w jednej pozycji nawet ładunków o dużych gabarytach, by nie rozsypały się podczas jazdy. Dzięki temu masz pewność, że dostawa zostanie zrealizowana terminowo oraz bezpiecznie, bez jakichkolwiek ubytków w zamówieniu.

 

Wybór przekładek do rur

Niektórzy inwestorzy nie przywiązują należytej wagi do wybierania przekładek do rur. Te niewielkie elementy często bywają nawet pomijane, a ich miejsce zajmują naprędce zaimprowizowane łączniki. Czy słusznie?

sigern2zdjjakafunkcjepelniaprzekladkidorur-jakwybracodpowiednieprzewodnik.jpg

Uważamy, że dla powodzenia całej instalacji, jak również poprawienia bezpieczeństwa w czasie transportu i magazynowania, warto zaopatrzyć się w dedykowane przekładki. Mają one formę, która odpowiada konstrukcji rur i zdecydowanie utrudnia ich uszkodzenie. Musisz wiedzieć, że powierzchnie polerowanie, szlifowane czy nierdzewnej mogą łatwo ulec zniszczeniu, co ma wpływ nie tylko na ich estetykę. Nierzadko jest przyczyną poważniejszych usterek, które mogą ujawnić się dopiero w czasie eksploatacji instalacji. Odkształcone profile nie łączą się idealnie z pozostałymi, a wszelkie różnice w ich wiązkach mogą znacznie utrudniać przebieg prac, a czasem wręcz je uniemożliwiać.

Kupuj przekładki markowe, które posiadają niezbędne certyfikaty stanowiące potwierdzenie ich jakości oraz bezpieczeństwa. Wielu producentów udostępnia opcję składania zamówień hurtowych z bezpośrednią dostawą na wskazany adres.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
sigern.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także