Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-10-19
Dlaczego warto kupić osuszacz sprężonego powietrza?

adobestock_406456117.jpeg

Wilgoć potrafi być niebezpieczna dla zdrowia i pozostawiać nieestetyczne ślady grzyba i pleśni na różnych powierzchniach – ścianach, podłodze itp. Wiedzą o tym osoby, które mają jej za dużo w domu. Jednym z lepszych sposobów, żeby się jej pozbyć, jest zainwestowanie w osuszacz sprężonego powietrza. Przekonajmy się, dlaczego warto to zrobić!

 

Jaka panuje wilgotność w naszym mieszkaniu?

W każdym pomieszczeniu panuje pewien poziom wilgotności. Bywa, że jest zbyt duży lub zbyt mały, co może sprawiać problemy natury zdrowotnej i estetycznej. Jeśli poziom jest za wysoki, łatwiej zapaść na schorzenia górnych dróg oddechowych, a i wygląd mieszkania traci na jakości – tapety się odklejają, na ścianach widoczny jest grzyb itp. Optymalna wilgotność powinna wahać się od 40 do 60%. Warto sprawdzić, jaki poziom panuje w naszym mieszkaniu.

Do tego celu wystarczy użyć najprostszego miernika dostępnego w jednym z marketów budowlanych. Przyczyn zbyt wysokiego poziomu wilgotności może być wiele (niesprawna wentylacja, źle wykonana hydroizolacja budynku, nieprawidłowo ułożony drenaż, wadliwa instalacja wodno-kanalizacyjna itp.), ale w tym artykule nie będziemy się tym zajmować. Zamiast tego, skupimy się na opisaniu zalet osuszaczy sprężonego powietrza, które najszybciej i najniższym kosztem pozwalają zażegnać problemy ze zbyt dużą wilgotnością.

 

Utrzymaj odpowiednią wilgotność w mieszkaniu

Odpowiednio dobrane urządzenie zapewnia niezwykłą skuteczność i to w każdym, nie tylko starym, budynku, gdzie problemy z wilgotnością są większe. Już przecież zwyczajne suszenie prania czy długie, gorące kąpiele wpływają na większe ryzyko pojawiania się wykwitów na ścianach. Nawet jeśli we własnym domu

zastosowaliśmy najlepsze materiały budowlane, mogą pojawić się te nieprzyjemne – widoczne i odczuwalne – kłopoty.

Głównym zadaniem osuszaczy i najważniejszym powodem, dlaczego warto pomyśleć o ich kupnie, jest właśnie niwelowanie pojawiających się na ścianach, podłodze i innych powierzchniach śladów pleśni oraz grzybów. Nie tylko prezentują się bardzo nieestetycznie, lecz także wpływają negatywnie na zdrowie. Pyłki atakują górne drogi oddechowe, powodują ogólne zmęczenie, ból głowy, żołądka, katar, a nawet problemy z utrzymywaniem równowagi. Gdy zainwestujesz w osuszacz sprężonego powietrza, szybko i skutecznie zażegnasz te problemy. A to przecież nie wszystkie korzyści, jakie wynikają z posiadania tego sprzętu! (https://www.sprezarki-techem.com.pl/pl/osuszacze-sprezonego-powietrza,107.htm)

 

Osuszacze – uniwersalne zastosowanie

Ogromną zaletą osuszaczy sprężonego powietrza jest ich uniwersalność – można je stosować nie tylko w domu, lecz także w wielu innych miejscach – na basenach, w pralniach, podczas prac budowlanych i remontowych, suszarni drewna itd. W zależności od tego, do jakich zadań jest nam potrzebny sprzęt i gdzie chcemy go użyć, możemy kupić osuszacz domowy, profesjonalny lub do zadań specjalnych (osuszacze budowlane, przemysłowe, basenowe). Najprostsze modele stosuje się w mieszkaniach. Mają one wydajność w zakresie 5-40 l/24 h. Obudowa wykonana jest najczęściej z tworzyw sztucznych. Osuszacze profesjonalne cechują się większą wydajnością (20-100 l/24 h). Stosuje się je przeważnie w takich miejscach, jak różnego rodzaju hale, magazyny, warsztaty itp.

Do kategorii sprzętu profesjonalnego zaliczamy też osuszacze budowlane, z tym że mają one zdecydowanie trwalszą stalową obudowę, która jest odporna na uderzenia. Poza tym wyposażone są w duże koła ułatwiające transport, skuteczny filtr powietrza i wygodny uchwyt do przenoszenia. Na uwagę zasługuje też ich duża wydajność w zakresie 30-80/24 h (https://www.sprezarki-techem.com.pl/).

Źródło:
sprezarki-techem.com.pl

Czytaj także