Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-08-25 | Ostatnia aktualizacja: 2010-08-25
Dąbrowa Górnicza: promocja selektywnej zbiórki

Dąbrowa Górnicza: promocja selektywnej zbiórki
Do mieszkańców Starej Dąbrowy i Mydlic trafiły już pierwsze z ponad 10 tysięcy darmowych stojaków oraz worki na posegregowane śmieci. Na terenie całego miasta po wakacjach pojawi się także 700 nowych kontenerów do zbiórki szkła, plastiku oraz makulatury w wysokiej zabudowie. Miejsca, gdzie staną pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, zostaną utworzone m.in. na obszarze przyległym do centrum miasta, a także na osiedlach: Mydlice, Kasprzaka, Reden, Łęknice, Tysiąclecia, Cedlera. Planowane jest również umieszczenie punktów na Al. Zwycięstwa, ul. Armii Krajowej, Chemicznej i Rapackiego w Ząbkowicach. Nowe punkty do selektywnej zbiórki odpadów powstaną także w 17 dąbrowskich placówkach oświatowych, które wyraziły chęć uczestniczenia w projekcie.
Kolportaż stojaków i worków obejmie Staszic, Strzemieszyce, Łękę, Łosień Okradzionów, Błędów, Kuźniczkę, Ząbkowice, Tucznawy, Sikorki, Ujejsca i Trzebiesławice. W mieście mają także stanąć trzy Gminne Centra Zbiórki Odpadów (Ząbkowice, Al. Zwycięstwa, Strzemieszyce, ulica Szałasowizna, Gołonóg, ul. 11 Listopada). Tam przyjmowane będą m.in. niebezpieczne odpady, takie jak: akumulatory, baterie, zużyte oleje, smary, rozpuszczalniki, przeterminowane lekarstwa, środki ochrony roślin, farby i lakiery. Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (GPZON) wyznaczony został na terenie MZPOK Lipówka II w Strzemieszycach.
Ważnym elementem projektu będą też punkty, w których darmowo będzie można oddać m.in. zużyte świetlówki, przeterminowane oleje, lakiery czy smary. Punkty zbierania odpadów będą bezpieczne zarówno dla środowiska jak i dla mieszkających w pobliżu osób, ponieważ będą one spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa. W punktach nie będą przyjmowane odpady przemysłowe, a zdeponowane odpady będą systematycznie przekazywane do utylizacji.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- slask.naszemiasto.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Złom żelazny – jak wykorzystać 100% potencjału?
Na świecie co druga tona stali wytwarzana jest ze złomu, a w Polsce prawie 2/3 produkcji żelaza pochodzi z recyklingu. Jednak ciągle nie...
-
Stal nierdzewna: odporność na korozję w różnych środowiskach
Zwykła stal to materiał trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale pod wpływem wilgoci zaczyna rdzewieć, co znacząco ogranicza jej...
-
-
-
-