Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-10-05
Zmiękczacz wody na cały dom - wszystko, co powinieneś wiedzieć

zmiekczacze-do-wody.jpg

Twarda woda to powszechny problem w wielu domach i mieszkaniach, chociaż pozornie nie ma ona większego wpływu na nasze życie, w rzeczywistości, w dłuższej perspektywie wywołuje negatywne skutki. Zmniejsza wydajność instalacji wodnej, skraca żywotność pralek czy zmywarek, a także utrudnia sprzątanie. W znaczącym stopniu wpływa zatem na koszty życia i naraża nas na dodatkowe wydatki. Jednak montując zmiękczacz do wody na cały dom, można skutecznie usunąć problem twardej wody w swoim domu czy mieszkaniu.

 

Zmiękczacz wody w domu – jaki wybrać?

Zmiękczacz wody w domu to urządzenie, które instaluje się najczęściej w piwnicy, przed głównym podłączeniem wody do budynku, dzięki czemu, wpływa on na jakość wody w całym domu. Tego typu urządzenie kompleksowo i skutecznie usuwa problem twardej wody, a co więcej po montażu nie wymaga obsługi, ponieważ działa samoistnie.

Na rynku dostępne są zmiękczacze do wody o różnym mechanizmie działania. Do najpopularniejszych i najczęściej montowanych należą urządzenia, których mechanizm działania opiera się na wymianie jonowej. Ich budowa jest dość prosta, konstrukcja składa się ze zbiornika na sól regeneracyjną, złoża i głowicy sterującej. Dzięki nieskomplikowanej budowie urządzenia te nie wymagają od użytkownika większej uwagi, działają bezobsługowo, a przy tym niezwykle skutecznie.

Zmiękczacze jonowe dzielą się z kolei na dwa rodzaje: kompaktowe oraz dwuczęściowe. Mają identyczny mechanizm działania, jednak jeśli zależy nam na estetyce i mamy odpowiednią ilość miejsca warto zamontować zmiękczacz do wody kompaktowy, w którym wszystkie elementy schowane są w obudowie, natomiast w przypadku zmiękczaczy dwuczęściowych zbiornik na sól jest montowany oddzielnie.

 

Problemy, którym można zapobiegać

Problem twardej wody w domu czy mieszkaniu pociąga za sobą wiele innych niekorzystnych skutków. Oprócz zmniejszenia wydajności instalacji i urządzeń, a także zwiększonego zużycia detergentów, twarda woda powoduje szereg innych problemów, którym z łatwością można zapobiegać, decydując się na zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego czy mieszkania.

Koszty związane z naprawą lub wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, czy urządzeń takich jak kocioł grzewczy, zmywarka lub pralka mogą być przytłaczające. Co więcej, często gwarancja nie obejmuje usterek spowodowanych problemem twardej wody, zatem jeżeli nie chcesz się narażać na duże i często nieprzewidywalne wydatki powinieneś rozważyć montaż zmiękczacza wody.

Twarda woda utrudnia również pranie, zmywanie czy sprzątanie. Przez dużą zawartość jonów wapnia i magnezu działanie detergentów w takiej wodzie jest słabsze. Aby uzyskać ten sam efekt, pranie czy zmywanie wymaga większego zużycia środków czystości. To nie tylko wpływa na koszty ponoszone co miesiąc, ale przede wszystkim jest szkodliwe dla środowiska, dlatego w trosce nie tylko własny portfel, ale również o naturę, warto walczyć z twardością wody.

Dodatkowo twarda woda wpływa niekorzystnie na kondycję włosów i skóry. Powoduje ich przesuszenie, łamliwość. Skóra może być zaczerwieniona, podrażniona i łuszcząca się. Na te problemy narażone są zwłaszcza małe dzieci i osoby z nadwrażliwością skóry. Często, stosowanie kremów, masek czy odżywek nie rozwiązuje tych problemów, wówczas warto rozważyć zmiękczacz wody na cały dom.

 

Zmiękczacz wody na cały dom

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zmiękczaczy do wody, które możesz z pomocą profesjonalistów lub samodzielnie dopasowywać do swoich potrzeb. Kupując zmiękczacz, warto przeanalizować, ile osób będzie korzystało z wody, jak duże jest zapotrzebowanie i ile zużywa się jej każdego dnia. Dzięki temu będziesz mógł podjąć najlepszą decyzję. Pozwoli to na wybór odpowiednio dużego urządzenia, o odpowiedniej wydajności, aby jego funkcjonowanie było dopasowane do potrzeb mieszkańców.

Kolejnymi elementami, jakie należy uwzględnić, są jakość urządzenia, typ głowicy i rodzaj złoża, a także dodatkowe funkcje, które mogą przedłużyć lub usprawnić pracę zmiękczacza. W ofercie sklepów, w tym sklepów internetowych takich jak np. sklep Global Water odnajdziesz szereg różnego typu urządzeń i ich serii. Dostępne są urządzenia Kinetico, EcoWater, Global Water, Clack czy Blue Soft. Każdy z nich ma wyjątkowe funkcje i parametry techniczne, które możesz dopasować do swojego domu lub mieszkania. Szeroką ofertę produktów znajdziesz na stronie https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacze-wody-c-9_11.html

 

Zmiękczacz wody na całym dom- opinie i montaż

Jeżeli zdecydujesz się zamontować zmiękczacz wody na cały dom, powinieneś konieczne zapoznać się z opiniami innych użytkowników tego typu urządzeń, ponieważ ich zakup i montaż wiąże się ze sporym wydatkiem. Dlatego warto postawić na firmy z doświadczeniem na rynku usług tego typu, która nie tylko oferuje fachowe doradztwo i montaż swoich produktów, ale również gwarantuje ich bezawaryjną pracę przez lata i zapewnia profesjonalny serwis oraz naprawy w razie ewentualnych kłopotów. Taką firmą jest z pewnością Global Water Spółka z.o.o., która od 1991 roku zajmuje się systemami uzdatniania wody, ich sprzedażą i serwisem. Ich profesjonalnym usługom zaufały tysiące Polaków, którzy rozprawili się z wieloma problemami z wodą, w tym z jej twardością w domu czy mieszkaniu.

Zmiękczacz wody do domu jednorodzinnego czy mieszkania powinien być zamontowany przed głównym podłączeniem wody, aby zniwelować problem twardej wody w całym budynku. Montaż urządzenia tego typu to doskonała decyzja, nie tylko pod względem ekonomicznym, ale również mająca wpływ na zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Mniejsza ilość detergentów to mniej toksyn w środowisku, a czyste otoczenie to zdrowie na lata. Montując zmiękczacz do wody na cały dom, nie tylko oszczędzasz, ale również promujesz ekologiczne rozwiązania!

 

Źródło:
sklep.osmoza.pl