Ławki solarne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w zakresie wyposażenia miast umożliwiającego swobodne przesiadywanie w bezpiecznych i dogodnych lokalizacjach. Coraz częściej słychać, że są one także ekologiczne i energooszczędne. Czy jest w tym duża szczypta prawdy? W tym artykule postanowiliśmy zgłębić problem, aby przekonać się, na jakim stopniu jest jeszcze możliwa poprawa, a także jak korzystnie zaaranżować i zagospodarować przestrzeń miejską.
Budowa Eco-friendly
Ławki solarne są wytwarzane wyłącznie z najlepszych surowców, dostarczanych z certyfikowanych serwisów. Przed produkcją używane surowce są starannie selekcjonowane, zgodnie z wysokimi standardami jakości i bezpieczeństwa. Postępowanie to sprzyja jakości i trwałości mebla i przez to wspiera środowisko. Ponadto, sprawia, że jest to najbardziej przyjazny dla ekosystemu produkt, jaki można zamówić.
Korzyści ze współzarządzania energią słoneczną
Ławki solarne wykorzystują artystyczny i nowoczesny design, ożywiając przestrzeń. Stabilne, wytrzymałe materiały wykorzystywane do ich produkcji zawierają elementy fotowoltaiczne, które wychwytują darmową energię słoneczną i magazynują ją we wbudowanych akumulatorach. Dzięki temu ławki akumulują energię, aby w razie potrzeby służyć jako potężne, przyjazne środowisku źródło zasilania. W konsekwencji dostarczane są następujące korzyści:
- Oświetlenie miejskie: ławki mogą być wykorzystane jako punkty wymiany energii słonecznej.
- Emisje: Ławki solarne przyczyniają się do zmniejszenia emisji szkodliwych gazów i cząstek wziewnych — głównego czynnika powodującego globalne ocieplenie.
- Oszczędności: Ławki solarne nie generują kosztów związanych z pobieraniem energii z sieci elektrycznej.
Oszczędność zależy od energii
Dodatkowo, ławki solarne mogą wspomagać miejską gospodarkę energii poprzez tzw. współzarządzanie energii – proces, w którym ludzie stanowią istotny element w zarządzaniu zasobami energetycznymi. Proces ten zakłada dbanie o oszczędność zasobów, redukcję emisji i efektywne wykorzystanie energii. Energetyczne centrum zarządzania umożliwia także sterowanie wykorzystywanymi zasobami i dostosowanie jakości energii tak, aby odpowiadała ona popytem. Z jego pomocą ławki solarne mogą wydzielać energię lokalnie, a poprzez kolektory słoneczne wykorzystywać ją kolejno w miejscu dostarczenia.
Sumując, ławki słoneczne są znacznie lepszą opcją niż konwencjonalne meble modułowe, ponieważ wykorzystują one lokalne źródło energii, chronią ekosystem, a ponadto oszczędzają pieniądze i czas. Ławki te są zasilane przez ogniwa fotowoltaiczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dodatkowych korzyści związanych ze wspomaganym i współzarządzaniem energią w mieście. Ławki słoneczne powinny być dobrym wyborem do wyposażenia przestrzeni miejskiej. Słowem podsumowania, ławki solarne są ekologicznym i energooszczędnym wyposażeniem miast, które wspiera lokalną gospodarkę energii, ogranicza emisję gazów cieplarnianych, a także zmniejsza koszty i czas inwestycji w infrastrukturę.
Artykuł powstał we współpracy z https://www.lawkaogrodowa.pl
- Źródło:
- lawkaogrodowa.pl
Czytaj także
-
Audyty prosumenckie
W ostatnich latach w Polsce można było zauważyć znaczny przyrost instalowania kolektorów słonecznych w gospodarstwach domowych. A jak wygląda...
-
Panele fotowoltaiczne: Monokrystaliczne vs. polikrystaliczne vs. cienkowarstwowe
Rodzaje paneli fotowoltaicznych: przewodnik po technologiach Decydując się na instalację fotowoltaiczną, stajemy przed wyborem wielu komponentów...
-
-
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl