Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2013-05-23
Miernik wielofunkcyjny do systemów VAC

testo 480 – profesjonalista w przepływie powietrza

Jeszcze do niedawna z pomiarem parametrów środowiskowych powietrza wiązała się możliwość otrzymania niewiarygodnych wyników pomiaru o charakterze systemowym, wynikających z interakcji pomiędzy urządzeniem a sondami. Nowy miernik testo 480 oferuje niezwykłe, innowacyjne rozwiązanie w tym problematycznym obszarze komunikacji. System opiera się na cyfrowych sondach ze zintegrowaną pamięcią. Sondy powiadamiają urządzenie o zbliżającej się konieczności przeprowadzenia kalibracji.

Kiedy użytkownik wprowadzi wszystkie dane kalibracyjne za pomocą oprogramowania "EasyClimate", zostają ona na stałe zapisane w sondzie. Wszelkie odchylenia są przez nią automatyczne kompensowane, dzięki czemu na wyświetlaczu pojawiają się wyłącznie wiarygodne i powtarzalne dane pomiarowe. Wszystkie aspekty kalibracji stały się łatwiejsze. Miernik nie musi być już wysyłany do kalibracji, tego procesu wymagają tylko sondy. Oznacza to, że przyrząd pomiarowy może być wciąż używany, zachowując elastyczność i wygodę użytkownika.

W celu zapewnienia optymalnych warunków środowiskowych w miejscu pracy, należy m.in. zagwarantować tam właściwą wentylację. Oprócz warunków strukturalnych oraz subiektywnej oceny do odbierania danego pomieszczenia jako przyjemne, w znaczącym stopniu przyczyniają się także następujące czynniki: temperatura wewnątrz pomieszczenia i temperatura powierzchni ścian, okien, podłóg oraz sufitów, jak również wilgotność, przemieszczanie się mas powietrza i jego jakość.

Miernik testo 480 to najwyższej jakości, nowe, przenośne urządzenie do pomiaru charakterystyki powietrza, które ułatwia zgodną ze standardami regulację systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (VAC) w biurach, mieszkaniach i budynkach przemysłowych, a także umożliwia zapisywanie wszystkich parametrów podczas dokonywania pomiarów.

Urządzenie testo 480 zapewnia integralne wsparcie konsultantom, ekspertom, technikom oraz serwisantom pracującym w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji. Za pomocą jednego urządzenia pomiarowego i wielu sondom można mierzyć i zapisywać parametry takie jak prędkość przepływu, temperatura, wilgotność, ciśnienie, natężenie oświetlenia, ciepło wypromieniowane, poziom turbulencji oraz CO2!

Testo 480 prowadzi użytkownika przez cały pomiar w sposób pozwalający na zaoszczędzenie czasu i kosztów. Przyrząd pomiarowy cechuje się nowoczesnym wyglądem i najnowszą technologią "Made in Germany". Testo, będąc od wielu lat partnerem profesjonalistów w dziedzinie klimatyzacji i wentylacji na całym świecie, doskonale zdaje sobie sprawę z ich potrzeb i wyzwań, którym muszą stawić czoła. Wiedzę tę wykorzystano w praktyce, tworząc miernik testo 480.

 

testo 480 oferuje:

  • precyzyjne sondy cyfrowe i inteligentny system kalibracji
  • szeroki wybór sond do każdej aplikacji – m.in.: sondy wiatraczkowe i termiczne do pomiaru przepływu i wydatku na kratkach oraz kanałach wentylacyjnych, sondy wilg./ temp., ciśnienia, Lux, CO2 w otoczeniu itd.
  • pomiary za pomocą definiowanych programów pomiarowych np.: pomiar graficzno – punktowy, zgodny z normą PN-EN 12599
  • profesjonalne oprogramowanie do tworzenia raportów i analiz
  • nowoczesną klawiaturę i kolorowy wyświetlacz graficzny
Autor:
Aneta Brodzik
Źródło:
Testo
Dodał:
TESTO Sp. z o.o.

Czytaj także