Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-10-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-10-26
Wrocław: kongres "Miasto – Woda – Jakość życia"
Mat. pras.
Mat. pras.

24-25 września we Wrocławiu odbył się pierwszy w Polsce międzynarodowy kongres „Economy of a Water City". Eksperci dyskutowali o sposobach wykorzystania zasobów wodnych w miastach oraz ich wpływie na jakość życia mieszkańców. Głównym celem kongresu było zwrócenie uwagi na fakt, że harmonijny rozwój miast wymaga zrównoważonych działań zmierzających do zazielenia przestrzeni miejskiej i wykorzystania wody jako ważnego elementu środowiska miejskiego.

Miasta muszą znaleźć sposób na zrównoważenie działań zmierzających do zazieleniania przestrzeni miejskich i działań zmierzających do wykorzystania wody jako ważnego elementu środowiska miejskiego. Bowiem rola wody, rzeki w życiu miasta jest nie do przecenienia – to niezwykle ważny element środowiska i gospodarki, ale też miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

Wprowadzenie w miastach tzw. niebiesko-zielonej infrastruktury, przewidzianej w odpowiednim planowaniu przestrzennym może pozwolić na akumulowanie wody deszczowej, tak by móc ją wykorzystać w okresach suszy. Odpowiednie dobrane rośliny, sadzawki, naturalne i sztuczne zbiorniki retencyjne poprawiają niewątpliwie komfort życia. Wpływają również na temperaturę powietrza, zwiększając jego wilgotność i tworząc korzystny mikroklimat.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
wodociagi.krakow.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :