Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-12-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Segregacja śmieci po 1 stycznia 2019 - co się zmieni?
Segregacja śmieci po 1 stycznia 2019 - co się zmieni?

Polska jest zmuszona do przestrzegania coraz surowszych norm dotyczących recyclingu i segregacji odpadów. Ilość śmieci produkowanych przez gospodarstwa domowe jest wysoka, a odpady niesegregowane często trafiają na nielegalne składowiska. Z tego powodu do 2030 roku gminy są zobowiązane zwiększyć ponowne wykorzystanie odpadów szklanych, plastikowych i papierowych do poziomu 60 procent. Co to oznacza dla Polaków?

Wyższe opłaty za wywóz śmieci niesegregowanych

Aby poprawić normy recyclingowe, gminy starają się na różne sposoby zachęcać mieszkańców do segregowania odpadów. Najczęstszą zachętą jest możliwość tańszego odbierania śmieci od osób, które dzielą śmieci na odpowiednie do recyclingu i zmieszane. Gospodarstwa domowe, które decydują się wyłącznie na odbiór odpadów zmieszanych, będą w wielu przypadkach zmuszone płacić nawet 4 razy więcej już od 1 stycznia 2019 roku. Jednocześnie gospodarstwa domowe segregujące śmieci i posiadające własny kompostownik będą miały możliwość skorzystania z obniżonej stawki za wywóz śmieci.

Dodatkowo w niektórych spółdzielniach wprowadzone zostaną wyższe kary za nieprawidłową segregację odpadów. Powtarzające się problemy z rozdzielaniem śmieci będą skutkować znacznym podniesieniem opłat za wywóz odpadów. Co więcej, większość spółdzielni zapowiada likwidację wciąż działających zsypów komunalnych. Zarządcy nieruchomości chcą również zachęcać mieszkańców budynków wielorodzinnych do korzystania z kontenerów na gabaryty, gruz i odpady poremontowe - tego typu śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników na odpady komunalne.

Wypożyczenie kontenera na śmieci - cena nadal atrakcyjna

Koszt wynajęcia kontenera na odpady poremontowe nadal będzie atrakcyjny, pomimo zmian w gminnych cennikach wywozu śmieci. Kontener na odpady jest dostarczany przez firmy takie jak ecoexpress24.pl, dlatego gminy nie mają wpływu na wysokość pobieranych przez nie opłat. Na https://www.ecoexpress24.pl/ zamówi się kontener o pojemności 1m3 za mniej niż 100 złotych. Dzięki tak niskiej cenie wywozu odpadów, coraz większa liczba Polaków decyduje się na korzystanie z usługi odbioru śmieci poremontowych, gruzu i innych problematycznych odpadów.

Wynajem kontenera na śmieci jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż pojemnik jest dostarczany pod wskazany adres, a po jego napełnieniu firma odbiera go nawet pod nieobecność wynajmującego. Opłata za kontener jest pobierana z góry. Klient firmy ecoexpress24.pl dokonuje płatności online przez system PayU - czas potrzebny na zamówienie pojemnika i wykonanie przelewu to jedynie kilka minut, gdyż wszystko odbywa się za pomocą prostej w obsłudze aplikacji.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
Linkhouse.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.