Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-10-24
Postawienie kontenera na odpady – co musisz wiedzieć?

Wynajęcie kontenera na opady to skuteczne rozwiązanie w czasie budowy domu lub większego remontu. Dzięki temu szybko pozbędziesz się gruzu, ziemi, starych mebli oraz innych gabarytów. Zanim jednak zwrócisz się do profesjonalnej firmy z prośbą o pomoc, dowiedz się, kiedy należy uzyskać zgodę na postawienie kontenera.

kontener-na-odpady.jpg

Pozwolenie na kontener – kiedy jest obowiązkowe?

Nie musisz martwić się uzyskaniem zgody na postawienie kontenera, jeśli chcesz zamówić go na swoją prywatną posesję (np. dom wolnostojący). W takim przypadku zamawiasz kontener i ustawiasz go w dowolnym miejscu tak, aby był do niego łatwy dostęp. Pozwolenie jest konieczne, jeśli chcesz ustawić kontener na terenie nieruchomości wspólnej (blok, kamienica). Wówczas musisz złożyć odpowiedni wniosek:

  • do wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni, jeśli kontener miałby stanąć na podwórku lub posesji sąsiadującego budynku,
  • do urzędu gminy w przypadku chęci ustawienia kontenera na trawniku, chodniku czy osiedlowej uliczce – wszędzie tam, gdzie wyrażenie zgody nie zależy od wspólnoty mieszkaniowej.

Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, do kogo się zgłosić, poproś o pomoc pracowników firmy zajmującej się profesjonalnym wywozem odpadów. Oni znają obowiązujące przepisy i kwestie prawne w tym zakresie, dlatego z pewnością udzielą Ci satysfakcjonującej odpowiedzi na każde pytanie. Dzięki nim unikniesz niepotrzebnych problemów oraz ewentualnego płacenia kary w przypadku niedopełnienia istotnych formalności.

Wynajem kontenera – czym się kierować przy wyborze firmy?

Zanim zdecydujesz się wynająć kontener na śmieci, sprawdź, czy firmy z okolicy Twojego zamieszkania oferują interesujące Cię usługi. Pamiętaj, że najtańszy nie zawsze oznacza najlepszy. Wybierz ofertę, która odpowiada Ci zarówno pod względem ceny, jak i różnorodności. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy wywożącej odpady?

Profesjonalizm

Profesjonalistów poznasz przede wszystkim po tym, że trzymają się terminów zapisanych w umowie. Jeśli zamówiłeś kontener na konkretny dzień, to powinien on zostać podstawiony obok Twojego domu w tym ustalonym terminie. Firma godna zaufania powinna także:

  • działać zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • wystawiać kartę przekazania odpadu,
  • posiadać wszystkie niezbędne zezwolenia do realizacji swoich zadań.

Warto również sprawdzić, czy w ofercie firmy znajdują się pojemniki różnej wielkości na różnego rodzaju odpady, a także czy istnieje bezproblemowa możliwość wymiany przepełnionego kontenera na pusty pojemnik.

Różnorodność w formach płatności

W dzisiejszych czasach płatność kartą jest podstawą większości transakcji. Zwróć uwagę na to, czy firma jest na tyle nowoczesna, że proponuje różne możliwości opłacenia wynajętego kontenera. Przed podpisaniem umowy dopytaj, czy musisz zapłacić całość od razu, czy możesz to zrobić np. w ratach.

Ograniczenie formalności do minimum

Coraz częściej firmy wywożące odpady starają się ograniczać do minimum czasochłonne uzupełnianie dokumentów. Zdecyduj się na ofertę, która nie wymaga od Ciebie wypełniania licznych formularzy. Może wystarczy wykonać jeden telefon, żeby jeszcze tego samego dnia kontener stanął na Twoim podwórku?

Powyższymi cechami od kilkunastu lat kieruje się Ekologis. Chcesz wynająć kontener na odpady? Skontaktuj się z nimi i przekonaj, że dobro klienta zawsze stawiają na pierwszy miejscu. Firmie zaufało jej już wiele osób – może Ty będziesz następny?

Źródło:
eko-logis.com.pl

Czytaj także