
Władze Torunia postanowiły zamontować na tamtejszej starówce podziemne pojemniki na śmieci. Wkrótce ruszą konsultacje dotyczące umiejscowienia koszy.
Toruń postanowił, że na terenie starego miasta pojawią się podziemne kosze na śmieci przystosowane do segregacji odpadów. Zdaniem władz miasta jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych pojemników na odpady na terenie zwartej zabudowy miejskiej. Podobny system wdrożyły już u siebie Gdańsk, Wrocław i Rzeszów. Samorządowcy wskazują, że na Starówce często nie ma gdzie postawić pojemników na śmieci, a jeśli miejsce już jest, to kosze nie pasują do średniowiecznej zabudowy. - Za to kioski wrzutowe doskonale wtapiają się w miejska architekturę. Dlatego w Toruniu zostaną zamontowane podziemne zestawy pojemników dostosowanych do segregacji odpadów – wyjaśnia zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
Władze miasta chcą postawić 13 zestawów podziemnych pojemników. Koszt jednego zestawu tego typu kontenerów szacowany jest na 200 tys. zł. Doliczyć do tego należy koszty przygotowania Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania do opróżniana tych pojemników. Miasto przygotowało listę miejsc, w których chciałoby umieścić takie kosze. Wybierano je tak by przy budowie podziemnych pojemników nie naruszyć podziemnej infrastruktury kanalizacyjnej, wodociągowej czy ciepłowniczej. O ich lokalizacji mają jednak ostatecznie zdecydować sami mieszkańcy miasta w trakcie konsultacji. Potrwają one od 2 do 20 września. - Zapytamy mieszkańców o najbardziej preferowane lokalizacje, uwagi do wyglądu kiosków wrzutowych oraz zapotrzebowanie na urządzenia zlokalizowane w sąsiedztwie: pojemniki na psie odchody czy dystrybutory na woreczki do sprzątania po psie – wskazuje Małgorzata Ptaszek z toruńskiego magistratu. Do 4 października powstać zaś ma raport z konsultacji, który będzie podstawą do dalszych decyzji.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- torun.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Cyfrowa odpowiedź na wartki strumień wyzwań
Sukcesywna modernizacja starzejącej się infrastruktury, optymalizacja jej wydajności, rozbudowa w miarę wzrostu liczby użytkowników oraz...
-
Zaopatrzenie biogazowni – najważniejsze informacje!
W Europie Zachodniej biogazownie wyrastają jak grzyby po deszczu. Są szczególnie popularne w Niemczech oraz Austrii. Coraz większym...
-
-
-
-
-
-