
PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała zakończoną kilka dni temu kalendarzową zimę. Tegoroczna zima była mroźna, 18 stycznia br. odnotowano najniższą temperaturę -20,2°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła tylko -2°C, a rok 2020 został sklasyfikowany jak ekstremalnie ciepły.
- Nasza elektrociepłownia pracuje 365 dni w roku, dzięki czemu przez cały rok jesteśmy w stanie dostarczać ciepło mieszkańcom na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody. Miniona mroźna zima pokazała, że jako producent ciepła jesteśmy gotowi na ekstremalne mrozy. Jesteśmy w stanie dostarczać ciepło o optymalnych parametrach nawet podczas mrozów znacznie większych niż odnotowane tej zimy. Przy -20oC wykorzystywaliśmy 70 proc. mocy cieplnej zainstalowanych urządzeń, produkując jednocześnie energię elektryczną w procesie kogeneracji. Oznacza to, że mamy zapas mocy, w przypadku pojawienia się w kolejnych latach jeszcze niższych temperatur, zapewniając przy tym zrównoważony rozwój sieci ciepłowniczej na terenie Torunia – podsumowuje Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.
Warto dodać, że wpływ na zużycie ciepła mają nie tylko warunki pogodowe takie jak temperatura zewnętrzna, wiatr, wilgotność, ale również typ budynku (m.in. izolacja termiczna, szczelność okien, jakość dachu) i przyzwyczajenia odbiorców.
W 2020 roku w listopadowej kampanii PGE Energia Ciepła i PGE Toruń edukowały odbiorców ciepła, poprzez prezentację animowanych filmów, o prostych sposobach na zarządzanie ciepłem w domu, pomagających obniżyć zużycie ciepła, przy zachowaniu komfortu cieplnego. Filmy dostępne są na stronie PGE Toruń www.pgetorun.pl.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PGE Toruń

Galeria wiadomości
Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowoczesne materiały dla energooszczędnych konstrukcji: rola kompozytów
Izolacja termiczna stanowi kluczowy element w kształtowaniu efektywności energetycznej budynków, a zastosowanie kompozytów jako materiałów...
-
ESG jako fundament nowoczesnego biznesu
Współczesny świat biznesu przechodzi głęboką transformację, w której kwestie środowiskowe, społeczne i zarządcze, określane skrótem ESG, zyskują...
-
-
-
-
-
-