Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-03-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2021-03-26
PGE Toruń podsumowuje kalendarzową zimę 2020/2021
Elektrociepłownia PGE Toruń
Elektrociepłownia PGE Toruń

PGE Toruń, spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podsumowała zakończoną kilka dni temu kalendarzową zimę. Tegoroczna zima była mroźna, 18 stycznia br. odnotowano najniższą temperaturę -20,2°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła tylko -2°C, a rok 2020 został sklasyfikowany jak ekstremalnie ciepły.

- Nasza elektrociepłownia pracuje 365 dni w roku, dzięki czemu przez cały rok jesteśmy w stanie dostarczać ciepło mieszkańcom na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody. Miniona mroźna zima pokazała, że jako producent ciepła jesteśmy gotowi na ekstremalne mrozy. Jesteśmy w stanie dostarczać ciepło o optymalnych parametrach nawet podczas mrozów znacznie większych niż odnotowane tej zimy. Przy -20oC wykorzystywaliśmy 70 proc. mocy cieplnej zainstalowanych urządzeń, produkując jednocześnie energię elektryczną w procesie kogeneracji. Oznacza to, że mamy zapas mocy, w przypadku pojawienia się w kolejnych latach jeszcze niższych temperatur, zapewniając przy tym zrównoważony rozwój sieci ciepłowniczej na terenie Torunia – podsumowuje Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Warto dodać, że wpływ na zużycie ciepła mają nie tylko warunki pogodowe takie jak temperatura zewnętrzna, wiatr, wilgotność, ale również typ budynku (m.in. izolacja termiczna, szczelność okien, jakość dachu) i przyzwyczajenia odbiorców.

W 2020 roku w listopadowej kampanii PGE Energia Ciepła i PGE Toruń edukowały odbiorców ciepła, poprzez prezentację animowanych filmów, o prostych sposobach na zarządzanie ciepłem w domu, pomagających obniżyć zużycie ciepła, przy zachowaniu komfortu cieplnego. Filmy dostępne są na stronie PGE Toruń www.pgetorun.pl.

 (gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
PGE Toruń
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także