
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie chce usprawnić system gospodarowania odpadami w mieście i w tym celu postanowiło nakleić kody kreskowe na wszystkie pojemniki na odpady komunalne. Dzięki temu będzie można dokładnie kontrolować ich liczbę, lokalizację, i pojemność.
Inwentaryzacja pojemników rozpocznie się 1 października. Pierwszy zostanie nią objęty sektor trzeci miasta, który obejmuje dzielnice: Dębniki, Łagiewniki i Swoszowice. Na każdy z pojemników naklejona zostanie etykieta z kodem kreskowym i napisem MPO, a znajdujący się tam numer wprowadzony do bazy danych.
"W bazie będą informacje o dokładnej lokalizacji pojemnika, jego pojemności, typie i kolorze oraz rodzaju odpadów, czy są one segregowane czy zmieszane. Będziemy też wiedzieć, od kogo dzierżawiony jest pojemnik. Dane te zostaną naniesione później na mapę miasta" - mówi Krzysztof Wiekierak z firmy Elte GPS.
"Cyfrowa mapa rozmieszczenia pojemników oraz szczegółowe informacje o ich typie i pojemności będą dla nas bardzo pomocne w zarządzaniu całym systemem gospodarki odpadami. Dane będą też przydatne dla firm, które odbierają odpady, bo mogą one lepiej zaplanować trasy przejazdu i pracę brygad wywozowych. Gdy będzie regularnie dochodzić do przepełniania pojemników, będziemy mieć dowód, że niewłaściwie dobrana została ich wielkość" - tłumaczy rzecznika krakowskiego MPO Krystyna Paluchowska.
Według danych MPO, które zarządza systemem gospodarowania odpadów, w Krakowie jest ok. 150 tys. pojemników. Inwentaryzacja pozwoli także wykryć te nieruchomości, które mimo obowiązku wciąż nie posiadają takich pojemników.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gazeta.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Co Twoja firma musi wiedzieć o segregacji odpadów?
Segregacja odpadów to obowiązek każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości czy branży, w której działa. Selektywna zbiórka odpadów...
-
Kotły na biomasę – nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania hal i...
Czy wiesz, że koszt ogrzewania Twojego zakładu przemysłowego można obniżyć nawet o 70% dzięki przejściu na biomasę? W dobie rosnących cen energii...
-
-
-
-
-