Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-05-16   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-16
Jakie są koszty wybudowania domu 150m2?

Na jaki metraż się decydować?

Jakie są koszty wybudowania domu 150m2?

Dom nie jest wydatkiem i zakupem planowanym na krótki okres czasu. To inwestycja na wiele lat, a estetyka, atrakcyjność i funkcjonalność budowli pozostaje niezwykle istotna. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć nie tylko koszty, jakie poniesiemy z tytułu budowy domu, ale i jego wielkość, by z czasem nie kazał się zbyt ciasny dla wielopokoleniowej lub wielodzietnej rodziny.

Wybór projektu

Zależnie od naszych upodobań oraz możliwości finansowych, wybrać możemy projekt tradycyjny lub nowoczesny. Projekt jednak musi spełniać nie tylko nasze oczekiwania, ale i być dopasowany do wielkości działki oraz warunków zabudowy na danym terenie. Coraz częściej wybiera się domy nowoczesne, a przynajmniej energooszczędne, które w przyszłości będą nie tylko funkcjonalne, ale i nie zaczną drążyć naszych kieszeni wysokimi kosztami za energię potrzebną do ich utrzymania. Projekty domów nowoczesnych nie muszą być drogie! jak donosi - wprost.pl Warto więc zainteresować się takimi rozwiązaniami.

Optymalny metraż domu jednorodzinnego

Różne źródła podają wartości od 30, do 50 m2 na osobę jako te, przy których dom będzie najbardziej komfortowy dla jego mieszkańców. Jednak nie każda rodzina wymaga dużych przestrzeni odosobnienia, również sypialnie czy pokoje dziecięce nie muszą mieć ogromnego metrażu. Wiele zależy od trybu życia rodziny, miejsc spożywania posiłków, sposobów wspólnego spędzania wolnego czasu w domu czy poza nim. Jednym bardziej odpowiadać będzie duża łazienka, innych zachwyci możliwość swobodnego przemieszczania się po olbrzymiej kuchni. Dom przede wszystkim powinien być „szyty na miarę” naszych przyzwyczajeń, trybu życia oraz możliwości finansowych. Warto przeszukać zasoby internetu i zorientować się, jakie projekty spełniają nasze oczekiwania oraz jaki byłby orientacyjny koszt budowy. Szeroki wybór doskonałych projektów znaleźć można na stronie Domoweklimaty.pl. Są tu również zebrane odpowiedzi na interesujące nas zagadnienia, wraz z kosztorysami.

Koszt budowy domu

Można by było wywnioskować, ze mały dom to mały koszt, natomiast budowa dużego domu oznacza morze wydatków. Nie do końca jest to prawdą. Owszem, przy zachowaniu podobnego stylu projektów oraz użyciu takich samych materiałów, koszt większego domu będzie znacznie wyższy. Najtańszą opcją będzie na pewno budowa domu metodą gospodarczą. Pozwala to oszczędzić nawet 20% kosztów całej budowy. Ceny postawienia budynku przez ekipę, pod klucz dla domu z poddaszem użytkowym, energooszczędnym o powierzchni użytkowej 140- 150 m2 oscyluje w granicach 330 tys. do 380 tys. złotych. Bardzo duży wpływ na wyższe ceny mają nie tylko drożejące, coraz nowocześniejsze materiały budowlane, ale także i usługi. Jak widać, budowa systemem gospodarczym w takim wypadku może przynieść nam oszczędności rzędu nawet 60 tys. złotych. Wielu prac nie jesteśmy jednak w stanie wykonać samodzielnie.

jakie-sa-koszty-budowy-domu-150m.jpg

Nie ma jednoznacznej i gotowej odpowiedzi na to, jaki metraż domu na ile osób będzie najlepszy. Koszt także będzie zależał nie tylko od metrażu, ale i jakości materiałów użytych do budowy i wykończenia budynku. Większy dom to oczywiście większa połać dachowa, elewacje, zwiększone zapotrzebowanie na materiały budowlane – jednak i tu możemy oszczędzić, wykonując bardzo duży zakres prac samodzielnie.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
domoweklimaty.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.