Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15
Forum Liderów Ochrony Środowiska
Ilustracja nadesłana (przez Team Prevent Poland)
Ilustracja nadesłana (przez Team Prevent Poland)

W dniu 24 października odbyło się XIV Forum Liderów Ochrony Środowiska. Tematem tegorocznego Forum była „Gospodarka odpadami w zakładzie produkcyjnym – zmiany w prawie i praktyczne zastosowania". Ciekawe zagadnienia poruszone podczas tego wydarzenia sprawiły się, że cieszyło się ono dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli firm produkcyjnych.

XIV Forum Liderów Ochrony Środowiska zostało otwarte wystąpieniem Członka Zarządu Team Prevent Poland – Dariusza Grzegorczyka. Przedstawił on strukturę Team Prevent, główne cele i założenia firmy. Podkreślił również rolę ochrony środowiska w funkcjonowaniu zakładów. Kolejnym wystąpieniem otwierającym było wystąpienie Dyrektor Systemów Zarządzania i Ochrony Środowiska – Ewy Czader, która zaprezentowała możliwości Działu Ochrony Środowiska.

Następnym punktem programu, wyczekiwanym przez gości, były prelekcje zaproszonych specjalistów. Pierwszą prelekcją, wprowadzającą w tematykę tegorocznego FLOŚ, było wystąpienie Marty Andrzejewskiej – Kierownik Ochrony Środowiska Team Prevent. Tematem jej prezentacji była gospodarka odpadami w aspekcie zmian prawnych. W czasie kolejnych wystąpień poszerzane były przedstawione na niej tematy i doprecyzowane obowiązki dla przedsiębiorców wynikające z najnowszych zmian prawnych.

Kolejnymi wystąpieniami uświetnili wydarzenie: Łukasz Nowok – Dyrektor Działu IT Team Prevent, który poszerzył wiedzę gości dotyczącą obowiązku posiadania monitoringu wizyjnego, Jarosław Białas – przedstawiciel Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 w Warszawie, omawiający aspekty konieczności wykonania operatu przeciwpożarowego oraz Anna Kuwałek – Główny Specjalista, Eko-Ambasador Acerol Mittal, która przedstawiła zmiany w przepisach z punktu widzenia przedsiębiorcy. W trakcie jej prezentacji padły również praktyczne rady dla przedstawicieli firm w kwestii przygotowania przedsiębiorstw do nadchodzących zmian w prawie. Ostatnimi prelekcjami były te wygłoszone przez Monikę Kiecanę z firmy Menard, która poruszyła problematykę gruntu, jako odpadu, a także kwestie związane z remediacją i rekultywacją gruntu, oraz Krystiana Smudy z ramienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który zaprezentował możliwości finansowania ze środków publicznych inwestycji służących poprawie stany środowiska naturalnego.

W przerwach zaplanowanych między prelekcjami goście chętnie podejmowali dyskusje na tematy poruszane w trakcie wystąpień, pojawiały się również liczne pytania. Zostały one wykorzystane w panelu dyskusyjnym, który stanowił ostatni blok programu. W jego trakcie zaproszeni goście mieli okazję rozwiać swoje wątpliwości dzięki pytaniom kierowanym do prelegentów.

Na zakończenie głos ponownie zabrała Ewa Czader, która podsumowując XIV Forum Liderów Ochrony Środowiska powiedziała „Ustawodawca zadbał o to, abyśmy się nie nudzili, jednakże są sposoby na to, by sobie z tym poradzić – również finansowo".

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Team Prevent Poland Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :