Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-10-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-26
Eko ogrzewanie – 3 ekologiczne źródła energii cieplnej
Eko ogrzewanie – 3 ekologiczne źródła energii cieplnej

Ekologiczne rozwiązania są zdecydowanie w modzie. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę dotychczasowego sposobu ogrzewania na taki, który ma mniejszy negatywny wpływ na środowisko. Jakie technologie pozwalają zatem na zapewnienie odpowiedniej temperatury w domu w sposób ekologiczny?

 

Energia słoneczna

Obecnie coraz większa liczba dachów jest pokrywana panelami słonecznymi. Taka inwestycja jest kosztowna, jednak pozwala ona na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy już na przestrzeni kilku lub kilkunastu lat. System ten pozwala na produkcję darmowej energii elektrycznej, którą można wykorzystać również do zasilania instalacji grzewczej. Można również zainwestować w kolektory słoneczne, które służą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i wsparcia systemy grzewczego budynku. Oba rozwiązania wymagają jednak stworzenia zupełnie nowej instalacji.

 

Biomasa

Dla osób, które nie chcą inwestować w zupełnie nową instalację obejmującą cały budynek, dobrym rozwiązaniem może okazać się kupienie pieca dostosowanego do spalania biomasy. Taki surowiec można wykorzystać zarówno do ogrzewania całego domu, jak i poszczególnych pomieszczeń. Biomasa w ogólnym użytkowaniu jest bowiem bardzo podobna do klasycznego drewna. Na rynku znaleźć można kilka odmian tego surowca, co wpływa na sposób użytkowania i jego wydajność.

 

Ekogroszek

Ekogroszek to jedna z frakcji węgla kamiennego, który na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z ekologią. Stanowi on jednak ciekawą opcję dla osób, które postanowiły zostać przy konwencjonalnych rozwiązaniach, a jednocześnie chcą zmienić je na znacznie bardziej przyjazną dla środowiska postać. Spalanie ekogroszku powoduje o wiele niższą emisję szkodliwych substancji, co potwierdza zgodność z normami ekologicznymi obowiązującymi w Unii Europejskiej. Ekogroszek można zamówić np. na stronie lidera produkcji polskiego węgla ekologicznego – https://sobianek.pl/. Podczas zakupu warto pamiętać o tym, że im wyższa jakość surowca, tym mniej szkodliwy wpływ wywiera on na środowisko.

 

Metod ogrzewania domu w bardziej ekologiczny sposób jest naprawdę wiele. Wybór odpowiedniej zależy od tego, ile pieniędzy i czasu chcesz poświęcić na rozbudowanie instalacji.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
sobianek.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także