
Rusza drugi etap projektu ,,Biebrzański System Gospodarki Odpadami", którego głównym założeniem jest ujednolicenie gospodarki odpadami w 19 podlaskich gminach poprzez wprowadzenie zintegrowanego, regionalnego systemu gospodarki odpadami.
Realizacja projektu ma zwiększyć odzysk odpadów, a co za tym idzie, oszczędność surowców naturalnych. Planowany jest odzysk tworzywa, papieru, metali, szkła. Dzięki projektowi zmniejszy się również ilość odpadów. Będą one zajmować mniej miejsca na składowisku. Po likwidacji części składowisk zmniejszy się emisja biogazu do atmosfery, czyli ograniczony zostanie efekt cieplarniany.
Projekt jest realizowany na terenie 19 gmin województwa podlaskiego, które są członkami Związku Komunalnego ,,Biebrza". Położone są one w czterech powiatach: monieckim (gminy: Goniądz, Jaświły, Mońki, Trzcianne), sokólskim (Dąbrowa Białostocka, Janów, Korycin, Nowy Dwór, Suchowola), augustowskim (miasto Augustów, gminy: Augustów, Bargłów Kościelny, Lipsk, Nowinka, Płaska, Sztabin) i grajewskim (miasto Grajewo, gminy: Grajewo i Rajgród). Projekt obejmuje budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Koszarówce, budowę trzech stacji przeładunkowych odpadów w Augustowie, Dąbrowie Białostockiej, Swierzbienie (gm. Mońki) oraz rekultywację składowisk odpadów w tych miejscowościach.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- wspolczesna.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dotacje unijne wspierają palący problem odpadów pogórniczych
Wytwórczość przemysłowa związania jest często z powstawaniem odpadów poprodukcyjnych, które stanowią niejednokrotnie zagrożenie dla naszego...
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
-
-
-