Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-10-15
Piecyk gazowy na butle - jesteś gotowy na zimę?

Choć większości z nas zima kojarzy się raczej negatywnie, wcale nie musi być najgorszą porą roku. Wystarczy się do niej odpowiednio przygotować! Piecyk gazowy na butle to sposób na to, żeby łatwo i tanio poprawić swój komfort zimą.

  1. Piecyk gazowy na butle: 3 największe zalety
  2. Ile kosztuje ogrzewanie piecem gazowym?

Okazuje się, że piecyk gazowy na butle może się nawet stać... elementem dekoracji! Wielu dopasowuje go do dość surowej, industrialnej estetyki wnętrza, traktując jako element wystroju.

1. Piecyk gazowy na butle: 3 największe zalety

Zanim zdecydujesz się na dogrzewanie pomieszczeń lub nawet ich samodzielne ogrzewanie przy pomocy piecyka na butle, warto zastanowić się, czy jest to odpowiedni sposób dla ciebie. Jakie są największe zalety piecyka gazowego?

  • mobilność: możesz kupić urządzenie wyposażone w kółka, dzięki czemu piecyk bez większego wysiłku możesz przemieszczać w miejsce, w którym akurat najbardziej go potrzebujesz. Przy tym nie musisz się przejmować, czy w danym miejscu piecyk będzie miał dostęp do instalacji elektrycznej, dzięki czemu nie musisz się ograniczać. Taki piecyk jest również lekki i ma raczej kompaktowe gabaryty, więc ze spokojem mogą z nim sobie poradzić również osoby, które nie mają dużo siły
  • piecyk szybko ogrzewa pomieszczenie, stwarzając poczucie łagodnego, przyjemnego ciepła. Z łatwością można również dopasować temperaturę do konkretnych potrzeb
  • wytrzymałość: piecyki gazowe, wykonane z wytrzymałych, solidnych materiałów, jak piece Keffner, mogą służyć naprawdę długo. Przy tym odpowiednio maskują butlę gazową tak, że jest ona właściwie niewidoczna

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto jednak wiedzieć, że piecyk gazowy na butle wymaga wietrzenia lub wentylacji pomieszczeń, w których będzie wykorzystywany. Jednak jest to właściwie jedyny warunek, jaki trzeba spełniać, by móc z niego korzystać.

2. Ile kosztuje ogrzewanie piecem gazowym?

Piecyki równie często są wykorzystywane do ogrzewania mieszkań, jak i pomieszczeń gospodarczych, np. warsztatów lub garaży. Jednym z głównych powodów jest niewątpliwie przystępna cena. Zarówno sam zakup piecyka, jak i koszty użytkowania, nie są wygórowane. Koszty eksploatacji to zakup tradycyjnych butli gazowych. Natomiast sam piec gazowy na butle można kupić już za kilkaset złotych.

Dlatego wielu decyduje się na dogrzewanie pomieszczeń zimą, choćby po to, by szybciej podnieść temperaturę kiedy wracamy do chłodnego mieszkania czy domu i marzymy o tym, by móc się spokojnie zrelaksować w cieple.

Autor:
Keffner
Źródło:
Linkhouse

Czytaj także