Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-12-30
Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania dla domu

...które możesz wykorzystać dzięki inwestycji w nowoczesne systemy energetyczne

adobestock_3000243571.jpeg

Ceny paliw i energii bezustannie rosną, co sprawia, że wiele osób boryka się z poważnymi problemami związanymi z koniecznością lawirowania między wszystkimi kosztami życia. W celu obniżenia tych kosztów, a jednocześnie w celu poprawy sytuacji ekologicznej, warto zainteresować się nowoczesnymi instalacjami energetycznymi. Zobacz, na co możesz postawić.

 

Fotowoltaika i magazyn energii

Panele słoneczne, jak popularnie (i w uproszczeniu) nazywa się systemy fotowoltaiczne, to popularny sposób na pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego. Są zbudowane w taki sposób, aby energię słoneczną czerpały zawsze, niezależnie od warunków pogodowych. Następnie układy fotowoltaiczne przekształcają energię uzyskaną z promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

Tak wytworzona energia elektryczna, pochodząca z nowoczesnego systemu, jest rozsyłana do domowej sieci elektrycznej i służy do zasilania urządzeń pracujących w budynku. Jej najważniejsze zadania to oczywiście zasilanie ogrzewania wody użytkowej i centralnego ogrzewania, co pozwala na zachowanie optymalnych warunków życia w domu.

Warto przy tym wspomnieć, że układy fotowoltaiczne często są w stanie wyprodukować więcej energii, niż potrzebujemy na bieżące zużycie. W związku z tym dobrym pomysłem jest inwestycja w magazyn energii, który pomoże w jej przechowywaniu. Taki magazyn może zgromadzić energię na różne chwile, które wymagają jej większego zużycia, i posłuży nawet wtedy, kiedy z komercyjnej sieci elektrycznej nie będzie dostarczany prąd.

 

Domowa ładowarka samochodu elektrycznego

Wiele osób decyduje się obecnie na posiadanie samochodu elektrycznego, a w przyszłości trend ten bez wątpienia będzie jeszcze silniejszy. Jednak samochód elektryczny wymaga regularnego ładowania. To z kolei oznacza, że można albo podjeżdżać na komercyjne stacje za każdym razem, gdy jest to konieczne, albo można zdecydować się na domową stację ładującą.

Drugie rozwiązanie z pewnością jest wygodniejsze, ponieważ nie wymaga dodatkowej wycieczki w celu naładowania pojazdu. Co więcej, jest też znacznie bardziej ekonomiczne, ponieważ po stworzeniu takiej domowej modernizacji, nie musimy już płacić za nic poza prądem – ani za miejsce w stacji ładowania, ani za obsługę.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby system ładowania pracował w sprzężeniu z układem fotowoltaicznym, co pozwoli na dodatkową redukcję kosztów. Aby skorzystać z najnowszych i najlepszych rozwiązań, zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty Polenergia Fotowoltaika – lidera w branży nowoczesnych rozwiązań energetycznych.

 

Pompy ciepła

Mówiąc o ekonomicznych i ekologicznych rozwiązaniach warto na koniec wspomnieć o pompach ciepła, które także mogą współpracować z systemami fotowoltaicznymi. Wykorzystują one minimalną ilość energii elektrycznej, która wspomaga zachodzące w nich procesy skraplania i parowania, pozwalające na odzyskanie energii cieplnej z otoczenia. W ten sposób naturalne ciepło zgromadzone w powietrzu, ziemi lub wodzie może posłużyć do ogrzania domu nawet w czasie zimy przy minimalnych kosztach i bez emisji szkodliwych substancji.

 

Źródło:
polenergia-pv.pl