Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Ekosystem BIOMAC
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-06-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-06-22
Watykan stawia na energię solarną
Watykan stawia na energię solarną
Watykan stawia na energię solarną
Na dachu sali audiencyjnej imienia Pawła VI w Watykanie zostaną zainstalowane moduły solarne mające przez cały rok dostarczać energię elektryczną, przeznaczoną głównie na zasilanie urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

W skład instalacji wejdzie ponad 1000 modułów solarnych. Zdecydowano się na instalację ogniw akurat na tym budynku, ponieważ jego ogrzewanie i klimatyzowanie pochłania najwięcej środków finansowych. Montaż instalacji solarnej postanowiono również zrealizować ze względu na remont dachu. Ewentualne nadwyżki energii będą trafiać do sieci przesyłowej na terenie Watykanu.

Nie będzie to pierwsza inwestycja w alternatywne źródło energii zrealizowana na terenie Watykanu. W 1999 roku w całej Bazylice Św. Piotra zainstalowano oświetlenie energooszczędne, dzięki któremu zużycie energii w budynku spadło o 40%.

Dzięki instalacji Watykan choć częściowo uniezależni się od włoskiej sieci energetycznej, która zwłaszcza latem narażona jest na częste spadki napięcia i przerwy w dostawach energii elektrycznej.

Za rozwojem energetyki odnawialnej zdecydowanie opowiada się papież Benedykt XVI. Zaakcentował to wyraźnie w swojej wypowiedzi podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Pokoju. Również w maju podczas konferencji zorganizowanej w Watykanie na temat zmian klimatycznych papież opowiedział się za bardziej oszczędnym rozporządzaniem światowymi zasobami energetycznymi. Benedykt XVI przyłączył się wtedy do światowego bojkotu ruchu samochodowego oraz skrytykował Stany Zjednoczone za nieodpowiedzialne eksploatowanie światowych zasobów ropy.

(au)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
news.monstersandcritics.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także