
Już wkrótce dzięki inwestycjom za 80 mln zł do gmin Dywity i Gietrzwałd popłynie wysokiej jakości olsztyńska woda. Dofinansowanie z NFOŚiGW wyniesie ponad 41 milionów. Dzięki współpracy Olsztyna z okolicznymi samorządami zrealizowanych ma zostać 12 zadań.
Projekt obejmuje między innymi budowę kolektora sanitarnego i sieci kanalizacji sanitarnej w Olsztynie (3,78 km), renowację kolektora w Olsztynie (0,23 km), budowę sieci wodociągowej w Olsztynie oraz w gminie Dywity (10,54 km), przebudowę sieci wodociągowej w gminie Dywity (1,97 km) oraz wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi. W ramach wspólnych inwestycji rozbudowana ma zostać również Stacja Uzdatniania Wody w Sząbruku oraz budowa punktu zrzutu nieczystości w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Łyna w Olsztynie.
"Miejski Obszar Funkcjonalny Olsztyna - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz - czyli Olsztyn i graniczące z nim gminy to organizm, który nie tylko żyje, ale i ma się coraz lepiej. Efekty współpracy są coraz bardziej wymierne. Do inwestycji drogowych i związanych z bezpieczeństwem doszła kolejna - w dobrą wodę."
Inwestycja oznacza, że największe miejscowości gminy, a więc Dywity, Różnowo, Ługwałd, Brąswałd i Redykajny zostaną już wkrótce zasilone dobrą jakościowo wodą z Olsztyna. Będzie to możliwe dzięki budowie magistrali wodociągowej z Olsztyna do granic Gminy Dywity na rzece Wadąg, którą zrealizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie oraz budowie przez Gminę Dywity wodociągów od rzeki Wadąg do Osiedla Sterowców i dalej do Dywit, Różnowa i Ługwałdu.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- olsztyn.com.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Pijmy wodę z kranu!
– Woda z kranu jest smaczna i bezpieczna, a potwierdzają to certyfikaty – taką optymistyczną informacją rozpoczęła konferencję prasową Dorota...
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
-
-
-
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.pl