Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-04-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-04-08
W bydgoskich szkołach zainstalowano już prawie 100 poidełek
Mat. pras.
Mat. pras.

Pięć lat temu bydgoskie wodociągi włączyły się w ogólnopolską kampanię społeczną „Zawodniacy", której celem jest zachęcanie do spożywania wody zamiast słodzonych napojów. Do tej pory w ponad 70 szkołach zamontowano już ponad 90 poidełek. Dzięki nim uczniowie w wygodny sposób mogą pić wodę prosto z kranu.

Woda Bydgoska, dostępna w kranach, spełnia wszystkie wymagania jakościowe, zawiera wszelkie niezbędne i ważne dla zdrowia składniki mineralne i pierwiastki, które korzystnie wpływają na pracę całego organizmu. Jej jakość jest nieustanie monitorowana przez laboratorium MWiK oraz SANEPID. Badana jest jej mętność, barwa i zapach, także zawartość mikroorganizmów oraz twardość. Ta ostatnia – w Bydgoszczy doskonała – jest zbawienna zwłaszcza dla osób z chorobami skóry.

Woda Bydgoska ma proporcjonalnie poukładane jony wapnia, magnezu, sodu i potasu oraz węglowodany. Zawartość tych pierwiastków stawia ją na równi z najlepszymi wodami średniomineralizowanymi. Woda z dolnokredowych pokładów Lasu Gdańskiego zawiera także jony litu i strontu – woda litowa jest znanym z historii antydepresantem. Stront z kolei zbliżony jest do wapnia, wzmacnia funkcję szkieletu oraz wykorzystywany jest w leczeniu raka kości i osteoporozy.

Bydgoskie szkoły nadal mogą włączyć się do akcji. Wystarczy złożyć wniosek do bydgoskich wodociągów. Służby MWiK sprawdzą warunki techniczne zamontowania poidełka. Za dostawę i montaż płaci spółka.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
eska.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: