Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Ekosystem BIOMAC
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-04-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-04-20
Systemy magazynujące energię wspomagają współpracę turbin wiatrowych z SEE
Systemy magazynujące energię wspomagają współpracę turbin wiatrowych z SEE
Systemy magazynujące energię wspomagają współpracę turbin wiatrowych z SEE
Kanadyjska firma VRB Power Systems opublikowała wyniki studium wykonalności dotyczącego zastosowania systemu magazynowania energii dla turbin wiatrowych jej autorstwa na obiekcie Sorne Hill Wind Farm, Buncrana, Co. Donegal w Irlandii. Zadaniem systemu jest zapewnienie bardziej korzystnego pod względem potrzeb sieci energetycznej dobowego rozkładu energii oddanej.

System zbudowany w oparciu o specjalnej konstrukcji baterie pozwala na przechowywanie energii wyprodukowanej przez elektrownie wiatrowe w okresach mniej intensywnego zapotrzebowania na energię, a następnie jej oddawanie do sieci w okresach zwiększonego zapotrzebowania.

Badania sprawności przeprowadzone na obiekcie Sorne Hill Wind Farm przez firmę Sustainability Energy Ireland dowiodły, że system tego typu może zagwarantować bezprzerwowe dostawy elektryczności pochodzącej z elektrowni wiatrowych do sieci przesyłowej, wpłynąć korzystnie na wydajność turbin wiatrowych, a także zminimalizować ryzyko finansowe związane z produkcją energii z wiatru – wynikające z reżimu współpracy źródła z system elektroenergetycznym (SEE). Oznacza to, że energia elektryczna z farm wiatrowych może być oddawana do sieci w podobny sposób i na podobnych zasadach, jak energia pochodząca z tradycyjnych źródeł.

W czasie badań sprawdzano możliwość integracji systemu z 6 MW-ową farmą wiatrową w celu określenia korzyści, jakie taki system może przynieść produkcji energii z wiatru, a także ustalenia optymalnej pojemności baterii dla jak najszybszego zwrotu kosztów inwestycji. W odniesieniu do zakładanych celów badań ustalono, że moc baterii powinna wynosić około 1/3 mocy farmy wiatrowej (czyli ok. 2MW), zapewniając zdolność do gromadzenia energii wyprodukowanej okresie 6 godzin pracy farmy.

Oprócz poprawy stabilności dostaw energii z farm wiatrowych system nadaje się do współpracy z instalacjami solarnymi, a także zapewnia bardziej opłacalne i sprawne wytwarzanie energii w miejscach oddalonych od głównych źródeł energii, gdzie elektryczność jest wytwarzana głównie na potrzeby własne.

(au)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
uaelp.pennnet.com, thefraserdomain.typepad.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także