
Nasz region od lat budował wspólną ofertę transgraniczną, co znajdywało uznanie i dofinansowanie w programach Phare CBC, Interreg 3A. Teraz musimy zadbać o przyrodę!
- Konieczne są zatem wspólne działania na rzecz zmniejszenia ilości wytwarzanych i składowanych odpadów komunalnych. Rozwój naszych gmin jest i będzie oparty głównie o turystykę, której rozwój zależy od kryształowo czystego środowiska. Stąd potrzeba opracowania koncepcji, wskazującej kierunki możliwej współpracy transgranicznej w celu spełnienia wytycznych unijnych w zakresie gospodarki odpadami - mówi Andrzej Wojdyła, prezes lubawskiej spółki "Sanikom"..
Rezultaty prac zostaną omówione na konferencji podsumowującej projekt, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Nysa „Partnerska współpraca z korzyścią dla środowiska".
Projekt realizowany w Polsce przez "Sanikom" zakłada także m.in.: wyjazd młodzieży z Polski do oczyszczalni ścieków w czeskiej miejscowości Žacléř, zwiedzanie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Lubawce, cykl warsztatów ekologicznych „Recyklingowy Zawrót Głowy".
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- multimedia

Czytaj także
-
Komfort życia i zysk dla środowiska - rozmowa z Markiem Mielczarkiem
Marek Mielczarek - prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Czy patrząc na efekty prac dofinansowanych w ramach Programu Infrastruktura i...
-
O czym pamiętać, projektując energooszczędny, inteligentny dom na Śląsku?
Projektowanie nowoczesnego, energooszczędnego domu wymaga dziś znacznie szerszego spojrzenia niż jeszcze kilkanaście lat temu. Poza kwestiami...
-
-
-
-
-
-