Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-26
Producenci AGD wprowadzą oznaczenia urządzeń z F-gazami oraz piankami VIP
dover.af.mil, CC0
dover.af.mil, CC0

Europejscy producenci sprzętu AGD zrzeszeni w APPLiA Home Appliance Europe podpisali dwa kodeksy dobrych praktyk, które przewidują m.in. oznaczanie urządzeń z F-gazami oraz próżniowymi piankami izolacyjnymi („VIP"). Ma to ułatwić odpowiednim zakładom recykling tego typu urządzeń.

Nowe oznaczenia będą umieszczone na tylnej ścianie AGD z pompami ciepła (suszarek do ubrań, pralek, pralko-suszarek i zmywarek) zawierającymi F-Gazy, a także lodówek i zamrażarek produkowanych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii izolacji panelami próżniowymi VIP. Oznaczenia te ułatwią identyfikację przy sortowaniu zużytego sprzętu w celu właściwego przetwarzania.

"Oba kodeksy dobrych praktyk - mówi Dyrektor Generalny APPLiA Polska, Wojciech Konecki - są ważnym projektem w gronie APPLiA, a zarazem kolejnym etapem dążenia do gospodarki obiegu zamkniętego, powiedział. Nasz sprzęt wykorzystuje wiele innowacyjnych technologii i rozumiemy potrzebę dostarczenia właściwych informacji dla prawidłowego i efektywnego recyklingu sprzętu oddanego do przetworzenia. W tym celu rozwijamy dialog z firmami zajmującymi się przetwarzaniem i recyklingiem zużytego sprzętu."

Kodeksy dobrych praktyk weszły w życie 20 czerwca. Na wdrożenie ich postanowień sygnatariusze mają czas do 20 grudnia. Do inicjatywy mogą przyłączyć się także firmy spoza APPLiA. Będą one miały 6 miesięcy na zastosowanie oznaczeń od momentu podpisania kodeksów.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
applia.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :