Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Ekosystem BIOMAC
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-10-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-10-07
PP-EKO laureatem nagrody Ministerstwa Środowiska
PP-EKO laureatem nagrody Ministerstwa Środowiska
PP-EKO laureatem nagrody Ministerstwa Środowiska
W czwartek, 30 września br. podczas uroczystej gali podsumowano wielomiesięczny projekt Ministerstwa Środowiska „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”. Minister Środowiska, Andrzej Kraszewski osobiście wręczył statuetki GreenEvo trzynastu najbardziej innowacyjnym polskim firmom. W gronie wyróżnionych znalazła się również spółka inżynierii środowiska PP-EKO Sp. z o.o.

GreenEvo to projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem było wybranie najlepszych zielonych technologii oraz wsparcie ich promocji poza granicami naszego kraju. Podczas gali minister Andrzej Kraszewski podsumował działania prowadzone w ramach projektu. Ministerstwo przedstawiło filmy prezentujące wyróżnione technologie oraz ich pomysłodawców. Na koniec wszystkim laureatom konkursu zostały wręczone statuetki GreenEvo.

Przez wiele miesięcy funkcjonowania projektu PP-EKO oraz inni laureaci konkursu mogli liczyć na wsparcie ze strony Ministerstwa Środowiska w formie szkoleń, raportów dotyczących ekspansji na rynku polskim i zagranicznym oraz konkretnych działań w postaci wyjazdów na targi do Szanghaju, Bangkoku.

Szkolenia, w których uczestniczyliśmy stworzyły w firmie klimat sprzyjający angażowaniu się w kolejne innowacyjne przedsięwzięcia. Wyjazdy na międzynarodowe targi dały pewne rozpoznanie odnośnie możliwości ekspansji naszych technologii na rynki zagraniczne. Udział w projekcie GreenEvo był dla PP-EKO cennym doświadczeniem. Cieszy nas, że Ministerstwo Środowiska wspiera innowacyjne polskie firmy w działaniach eksportowych. – mówi Wojciech Pietraszek, Prezes Zarządu PP-EKO Sp. z o.o.

Firma PP-EKO została wyróżniona przez Ministerstwo Środowiska za autorską technologię ROVAPO. Jest to technologia typu „zero zrzutu” pozwalająca na pełny odzysk wody wysokiej jakości ze ścieków. Technologia ta jest przeznaczona dla zakładów galwanotechnicznych i firm hi-tech. Pozwala rozwiązać problemy firm z podwyższonymi opłatami za odprowadzanie zbyt stężonych ścieków. Na zakończenie całego procesu oczyszczania ścieków, zostaje niewielka ilość osadu, który jest dalej utylizowany. Oczyszczona woda jest zwracana do obiegu produkcyjnego. Spółka PP-EKO zrealizowała inwestycje w tej technologii dla PZL WSK Świdnik oraz zakładu Hispano-Suiza w Sędziszowie Małopolskim. W trakcie realizacji jest instalacja dla Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 w Bydgoszczy.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ppeko.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także