
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.
Zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów, zapewnienie wysokiej jakości recyklingu oraz wykorzystanie poddanych recyklingowi odpadów jako ważnego źródła surowców – to niektóre z rozwiązań przyjętych przez rząd w projekcie nowelizacji ustawy o odpadach. Miniony rok to także kilka innych istotnych zmian w polskim prawodawstwie m.in.: rządowy program „Polski Ład" czy „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.". – Jak te zmiany legislacyjne wpłyną na inwestycje w samorządach, przedsiębiorstwach czy gospodarce komunalnej?
Odpowiedzi poszukamy razem z wystawcami i zwiedzającymi targi POLECO – mówi Paulina Pietrzak, dyrektor Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Innowacje dla klimatu
Targi POLECO są doskonałym miejscem do dyskusji i wymiany poglądów na tematy najbardziej nurtujące sektor ochrony klimatu i środowiska, a także do zapoznania się z najnowszymi technologiami, produktami, usługami i rozwiązaniami z zakresu techniki komunalnej, odpadów i recyklingu, ochrony powietrza, gospodarki wodno-ściekowej i odnawialnych źródeł energii.
POLECO to prezentacja rozwiązań dla samorządów oraz przedsiębiorstw z różnych gałęzi przemysłu. Podczas tego wydarzenia można znaleźć efektywne rozwiązania wykorzystywane w zakładach przetwarzania odpadów i sortowniach, myjki do pojemników na odpady, ekologiczne śmieciarki przystosowane do odbioru i transportu nowych frakcji surowców, a także maszyny do pielęgnacji zieleni w miastach oraz obsługi terenów użyteczności publicznej.
Targi POLECO są miejscem spotkań przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z branżą ochrony klimatu i środowiska, gospodarką komunalną i zrównoważonym rozwojem.
Produkt w obiegu
Od pięciu lat targom POLECO towarzyszy wystawa produktów i projektów finalistów konkursu PRODUKT W OBIEGU. Celem tego prestiżowego konkursu Ministra Klimatu i Środowiska jest promowanie oraz upowszechnianie osiągnięć w dziedzinie ekologicznego, zrównoważonego projektowania oraz zastosowania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ponownego włączenia produktu do obiegu. Konkurs przeznaczony jest dla producentów, projektantów, dystrybutorów, usługodawców, a także startupów.
Do konkursu zgłaszać można projekty, które wpisują się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym, tj. w ideę minimalizacji wpływu na środowisko wytworzonych produktów przez takie ich zaprojektowanie i wybór materiałów, który umożliwi ich powtórne wykorzystanie. Konkurs jest bezpłatny. Termin zgłoszeń upływa 23 września 2021 r.
Konkurs sfinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Święto polskiej ekologii
Integralną częścią targów POLECO jest konferencja „EkoSfera", która w tym roku odbędzie się w formule hybrydowej 13 października. – Ta wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie miejscem, gdzie odbędą się debaty i rozmowy na większość aktualnych wyzwań przed którymi stoi Polska.
Szeroka tematyka konferencji obejmować będzie zagadnienia związane między innymi z Polskim Ładem, strategicznym programem, którego realizacja pozwoli na zapewnienie pewnej przyszłości dla nas, naszych dzieci i wnuków – zapowiada Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska. Znamienici prelegenci poruszą także tematy związane z przeciwdziałaniem suszy, ekoprojektowaniem, a także rolą samorządów w kontekście zmian klimatu. W konferencji będzie można uczestniczyć dzięki transmisji na www.poleco.pl oraz w mediach społecznościowych.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO odbędą się w dniach 13-15 października. Bezpłatny bilet dla profesjonalistów można pobrać na stronie www.poleco.pl
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Grupa MTP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Miniładowarki w ochronie środowiska – nowoczesne podejście do ekologicznej pracy
Miniładowarki to maszyny, które na pierwszy rzut oka kojarzą się głównie z budownictwem, rolnictwem czy pracami porządkowymi. Jednak ich...
-
Jak dobrać system filtracji do konkretnego rodzaju zanieczyszczeń przemysłowych?
Systemy filtracji stanowią nieodzowny element nowoczesnych instalacji odkurzania i odpylania w zakładach przemysłowych. Ich zadaniem jest...
-
-
-
-
-
-