Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2012-01-25 | Ostatnia aktualizacja: 2012-01-25
Pole golfowe na wysypisku śmieci

Pole golfowe na wysypisku śmieci
Jak zapewnia dyrektor ds. marketingu i kooperacji Zakładu Utylizacji Odpadów w Gorzowie - inwestora projektu, Magdalena Sobierajczyk, przyszli użytkownicy mogą być spokojni o swoje zdrowie. Teren składowiska został podany rekultywacji, ostatni raz śmieci trafiły tam w 1992 roku.
Byłe składowisko jest objęte stałym monitoringiem środowiskowym. Z badań tych wynika, że teren jest całkowicie bezpieczny, a odpady nie mają żadnego wpływu na jego użytkowanie - powiedziała Sobierajczyk.
Pomysł budowy 9-dołkowego pola golfowego na terenie składowiska odpadów pojawił się 2008 roku. Inwestycja teraz jest już na ukończeniu.
Pole jest w pełni ukształtowane i obsiane trawą. Znajdują się na nim trzy zbiorniki wodne. W tej chwili w toku są prace związane z budową obiektów kubaturowych, dróg, parkingów i chodników. Niebawem gotowy będzie także driving range czyli tzw. strzelnica golfowa. To miejsce, w którym golfiści trenują uderzenia schronieni pod wiatą.
9-dołkowe pole wraz z zapleczem zajmuje ok. 30 ha. W budynku głównym znajdą się szatnie, biura, symulator gry w golfa, a także bar i sklep. Powstaje także budynek gospodarczy i cała niezbędna infrastruktura.
Pole golfowe w Gorzowie nie będzie należało do największych (pełnowymiarowe liczy 18 dołków), jednak jego lokalizacja jest dodatkową atrakcją - znajduje się blisko centrum miasta, a z jego wzniesień rozciąga się widok na rzekę Wartę i panoramę Gorzowa.
Inwestycja jest finansowana z pieniędzy gorzowskiego Zakładu Utylizacji Odpadów, a wykonawcą jest firma Golf Projekt Szadny i Partnerzy z Baczyny niedaleko Gorzowa.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- wp.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dotacje unijne wspierają palący problem odpadów pogórniczych
Wytwórczość przemysłowa związania jest często z powstawaniem odpadów poprodukcyjnych, które stanowią niejednokrotnie zagrożenie dla naszego...
-
Zaopatrzenie biogazowni – najważniejsze informacje!
W Europie Zachodniej biogazownie wyrastają jak grzyby po deszczu. Są szczególnie popularne w Niemczech oraz Austrii. Coraz większym...
-
-
-
-
-