
Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki będą współpracować z prezydentem Łodzi na rzecz poprawy jakości wód powierzchniowych na terenie miasta. Jest to część szerszego programu rewitalizacji realizowanego przez władze miasta.
Prezydent miasta Hanna Zdanowska uważa, że ta współpraca może mieć ogromne znaczenie dla codziennego życia łodzian. Jak mówi, konieczne jest zadbanie o wody opadowe, łódzkie cieki, rzeczki i strumienie oraz otwarte zbiorniki.
"Problem jest złożony - mówi Zdanowska - bo dotyczy nie tylko zdrowia mieszkańców oraz szeroko pojętych działań ekologicznych, ale również poprawy mikroklimatu oraz estetyki terenów rekreacyjnych, które w każdym dużym mieście są bardzo potrzebne. Ważne jest również to, że możemy odwołać się prowadzonych przez naukowców badań i wdrożyć je w praktyce, monitorując stan jakości wód oraz poszukując nowoczesnych rozwiązań."
Naukowcy mają pomóc w poprawie jakość wód w łódzkich rzekach i strumieniach oraz w otwartych zbiornikach na terenie miasta. " Jednym z głównych celów, który wspólnie ustaliliśmy - mówi rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak - jest praca Łodzi Akademickiej na rzecz rozwoju miasta i jego mieszkańców. Po to, by Łódź stała się atrakcyjnym miejscem do pracy i do życia. Chcemy odzyskać urok rzek jako cieków wodnych i elementów odprowadzania wód opadowych."
W ramach współpracy miasto oraz uczelnie będą szukać zanieczyszczeń wód powierzchniowych i ocenią ich wielkość. Mają też uporządkować gospodarkę wodami opadowymi.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- onet.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Zmiękczacz wody na cały dom - wszystko, co powinieneś wiedzieć
Twarda woda to powszechny problem w wielu domach i mieszkaniach, chociaż pozornie nie ma ona większego wpływu na nasze życie, w...
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.plTrendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-
-
-