Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-05-26 | Ostatnia aktualizacja: 2011-05-26
Kraków: otwarcie lamusowni

Kraków: otwarcie lamusowni
Przy wjeździe na teren lamusowni znajduje się waga dla samochodów oraz portiernia, a nieco dalej zadaszona rampa wyładowcza, z której przywiezione przez mieszkańców odpady będą wrzucane do kontenerów. W północnej części będzie odbywać się zbiórka poszczególnych odpadów i ich wstępna segregacja.
Przewiduje się, że w lamusowni przyjmowane będą: odpady wielkogabarytowe (np. stare meble, wanny, dywany itd.), zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne (komputery, lodówki, pralki itp.), surowce wtórne niemieszczące się w dzwonach do segregacji, odpady, których nie wolno składować (opony, świetlówki, gaśnice, puszki po farbach i aerozolach, zużyte smary, oleje, kleje, baterie, akumulatory, itp.), odpady z remontów (gruz, ziemia, cegły, beton), odpady roślinne z pielęgnacji terenów zielonych (jeśli mieszkańcy zgłoszą takie zapotrzebowanie) oraz drewno (także impregnowane).
Zwykłe odpady mają być składowane w kontenerach pod zadaszoną rampą, natomiast odpady niebezpieczne trafią do specjalnych pojemników, ustawionych w wydzielonym punkcie zbiórki. - Nie będzie możliwości, by jakieś opary z tych odpadów wydostały się na zewnątrz.
Lamusownia została zbudowana zgodnie z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa oraz normami ochrony środowiska i nie będzie negatywnie oddziaływać na otoczenie. W tego typu punkach obowiązują rygorystyczne przepisy, są określone procedury składowania odpadów i jest stały nadzór.
Lamusownia ma być czynna od poniedziałku do soboty, przez minimum 8 godzin dziennie. Od mieszkańców (osób prywatnych) odpady będą odbierane bezpłatnie, natomiast przedsiębiorcy zapłacą zgodnie z cennikiem (w zależności od rodzaju i ilości przywiezionych odpadów).
Lamusownia jest pierwszym tego typu obiektem w Krakowie (docelowo ma ich być 7 - 9).
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- krakow.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Złom żelazny – jak wykorzystać 100% potencjału?
Na świecie co druga tona stali wytwarzana jest ze złomu, a w Polsce prawie 2/3 produkcji żelaza pochodzi z recyklingu. Jednak ciągle nie...
-
Kilka powodów, by zainwestować w magazyn energii
Wysokie ceny prądu, zmiany w systemie rozliczeń prosumentów i coraz większa dostępność technologii sprawiają, że magazyny energii cieszą się...
-
-
-
-
-