Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-11-13 | Ostatnia aktualizacja: 2009-11-13
Konkurs "Lider Polskiej Ekologii" rozstrzygnięty

Konkurs "Lider Polskiej Ekologii" rozstrzygnięty
„Zainicjowany w 1996 roku konkurs przerodził się w duże ogólnopolskie przedsięwzięcie, promujące samorządy i przedsiębiorstwa, których rozwojowi gospodarczemu towarzyszą działania na rzecz ochrony środowiska. Z zadowoleniem obserwuję, że przybywa w naszym kraju samorządów i przedsiębiorstw, które zainteresowane są ochroną przyrody poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń, oszczędność energii, zmniejszenie zużycia naturalnych surowców oraz wykorzystywanie energii odnawialnej" - podkreślił w liście L. Kaczyński.
Z kolei marszałek Sejmu w liście skierowanym do zwycięzców konkursu napisał: "Dla ratowania przyrody oraz utrzymania bezpiecznej egzystencji przyszłych pokoleń konieczne jest podejmowanie szeroko zakrojonych działań proekologicznych. Prestiżowa nagroda ministra środowiska daje możliwość uhonorowania i promowania najbardziej przyjaznych i efektywnych przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody, a zarazem popularyzowania najlepszych rodzimych rozwiązań w tej dziedzinie. Rozwiązań, które łączą szlachetną ideę ekologiczną z konkretnych rachunkiem ekonomicznym. Tym samym służą podnoszeniu konkurencyjności polskich przedsiębiorstw oraz gmin na europejskim rynku".
W tegorocznej 12. edycji konkursu udział wzięło 39 gmin i powiatów oraz 55 przedsiębiorstw.
Laureatami plebiscytu w kategorii przedsiębiorstwo zostały: PGE Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów w Rogowcu, Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach, Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji w Jastrzębiu Zdroju, Tarnowskie Wodociągi, Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu, Nadleśnictwo Jedwabno w woj. warmińsko-mazurskim oraz Karkonoski Park Narodowy.
Tytuł "Lidera Polskiej Ekologii" otrzymały również: Nadleśnictwo Świebodzin, spółka PPH UTEX w Rybniku, Instytut Tele- i Radiotechniczny w Warszawie oraz EKO-POL Remigiusz Pilas w Różynach.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- liderpolskiejekologii.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kupno samochodu elektrycznego – czy warto?
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, o czym przekonuje się coraz więcej kierowców. Kupno samochodu elektrycznego to inwestycja, która...
-
Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia
Według szacunków, między 2025 a 2030 rokiem sektor budowlany może globalnie wygenerować około 570 milionów ton odpadów budowlanych i rozbiórkowych...
-
-
-
-
-