
W dniach 27-28 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się konferencja Stormwater Poland 2017 poświęcona tematowi zarządzania wodami opadowymi. Wzięli w niej udział przedstawiciele administracji publicznej oraz firm komercyjnych. Partnerami przedsięwzięcia były dwie gdańskie spółki zajmujące się zarządzaniem wodą GIWK i Gdańskie Wody.
Przedmiotem referatów i dyskusji były między innymi doświadczenia w zakresie: zarządzania wód opadowych w kontekście zmian klimatu, pozyskiwania środków na modernizację i przebudowę istniejących systemów odwodnienia, nowoczesnych metod modelowania i projektowania, monitoringu hydrologicznego i meteorologicznego czy zarządzania zasobami wody pitnej. Odnoszono się do przykładów z Gdańska, Łodzi, Poznania, Aarhus w Dani czy Kilonii w Niemczech. W dyskusji brali udział liczni goście z kraju i z zagranicy.
Wydarzenie zakończyło wystąpienie Jacka Kaszubowskiego, kierownika Działu Planowania GIWK, który przedstawiał założenia i efekty kompleksowego systemu monitorowania wód podziemnych. Doświadczenia związane z realizacją wieloletniego programu Monitoringu Wód Podziemnych, pozwoliły na wykonanie kolejnego kroku, zmierzającego do budowy systemu monitorowania zanieczyszczeń odprowadzanych do środowiska u źródeł ich powstawania oraz wypracowanie metod ich ograniczania.
W zeszłym roku 14/15 lica w Gdańsku wystąpiły jedne z największych opadów w Polsce, charakteryzujące się niespotykanymi parametrami. Ponadto Gdańsk posiada specyficzny układ hydrograficzny Gdańska, który jest przyczyną szeregu problemów w zakresie zarządzania wodami opadowymi.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- giwk.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric i STACK EMEA współpracują na rzecz bardziej zrównoważonej,...
• STACK Infrastructure to jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się infrastrukturą cyfrową. Przedsiębiorstwo uruchomiło pierwsze we...
-
Uzdatnianie wody pitnej, a wody procesowej
Woda jest nieodłącznym elementem życia i działalności przemysłowej. Jednak ta pochodząca z naturalnych ujęć rzadko nadaje się do bezpośredniego...
-
-
-
-
-