Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Komunikat firmowy
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-07-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-07-06

Jak sortować, żeby nie zwariować?

Jak sortować żeby nie zwariować
Jak sortować żeby nie zwariować

Jakie zmiany związane z segregacją odpadów nas czekają? Do którego pojemnika powinien trafić karton po mleku? Czemu odpady są tak cenne? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań związanych z wprowadzonym w lipcu Wspólnym Systemem Segregacji Odpadów można znaleźć w edukacyjnym e-booku „Jak sortować, żeby nie zwariować".

Publikacja przygotowana we współpracy Steny Recycling, Ikea oraz magazynu „Cztery Kąty" wyjaśnia zawiłości związane z tematem segregacji odpadów i pomaga odnaleźć się w świecie recyklingu. Autorzy radzą, jaki system pojemników i oznaczeń zastosować w domu, by czynność ta była jak najprostsza i zajmowała jak najmniej czasu. Opisują fakty i mity związane z recyklingiem oraz przedstawiają listę odpadów kłopotliwych, tak aby ułatwić ich codzienne sortowanie. W publikacji znajdziemy także, praktyczne rady dotyczące wystroju kuchni lub inspiracje do stworzenia własnych elementów dekoratorskich z niepotrzebnych przedmiotów, np.: pustych butelek po wodzie. Jeden z artykułów przybliża czytelnikom pojęcie gospodarki cyrkularnej, której realizacja jest jednym z celów stawianych sobie przez Unię Europejską na najbliższe lata.

Publikację można bezpłatnie pobrać ze strony: http://www.stenarecycling.pl/zrownowazony-recykling/e-book/jak-sortow...

Nowe zasady segregacji odpadów

Zgodnie z Wspólnym System Segregacji Odpadów, który wszedł w życie 1. lipca br., odpady komunalne będziemy segregować do czterech lub pięciu ujednoliconych dla całej Polski pojemników. Szkło kolorowe powinno trafić do pojemnika zielonego, papier – niebieskiego, tworzywa sztuczne i metale – żółtego, odpady biodegradowalne – brązowego oraz opcjonalnie białe szkło – białego. Wymiana starych pojemników na nowe nie może zająć więcej niż pięć lat, ale nawet na starych pojemnikach najpóźniej do końca stycznia 2018 r. muszą pojawić się naklejki ułatwiające prawidłową segregację.

– Polska poddaje recyklingowi około 26 proc. odpadów komunalnych, a zgodnie z wymogami unijnymi
do 2020 roku powinna zwiększyć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia wybranych ich frakcji do 50 procent. Wprowadzone zmiany mają więc bezpośrednio wpłynąć na podniesienie tych poziomów. Wzorcowym przykładem w tym zakresie może być Szwecja, która na składowiska wysyła tylko 4 procent odpadów komunalnych – mówi Piotr Bruździak, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Stena Recycling.
Korzyści z recyklingu

Wyższe poziomy odzysku odpadów mają przyczynić się do ochrony środowiska oraz bardziej zrównoważonego rozwoju. Materiały odzyskane z odpadów mogą być wielokrotnie wykorzystywane – szkło nieograniczoną liczbę razy, tworzywa sztuczne do 10 razy, a papier 6-7 razy. Recykling pozwala na ograniczenie: emisji dwutlenku węgla do środowiska, wykorzystania energii oraz powierzchni składowisk. Dla przykładu odzyskując szkło z jednej butelki można zaoszczędzić tyle energii, ile zużyłaby 100-watowa żarówka świecąca przez 4 godziny. Z kolei z materiału pozyskanego z 35 plastikowych butelek można wyprodukować 1 polarową bluzę.

Dodatkowe informacje:
Jan Piechna, jpiechna@swiezabazylia.pl, tel. 668 046 599

(gz)

 

Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
Źródło:
Świeża Bazylia Sp. z o.o.

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe