
W przystani Rijnhaven na Mozie w Rotterdamie powstał pływający park zrobiony z odpadów i śmieci wyłowionych z miejskich wód. Projekt, powstał z inicjatywy Recycled Park Foundation. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania środowiska, a także zainspirować inne miasta do rozwiązania problemu śmieci płynących przez miasto.
Projekt powstał dzięki niedawno opatentowanej przez fundację technologii wyławiania spływającego wodami rzeki plastiku. Wyławiane odpady zostają przetworzone i służą do produkcji heksagonalnych, unoszących się na wodzie pojemników, w których zasadzone są rośliny. Powstały w ten sposób pływający park jest przystanią nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także ptaków, owadów, ryb oraz mikroorganizmów.
Recycled Park to nie jedyna wodna inicjatywa Rotterdamu. W 2018 roku ma zostać otwarta pływająca farma, w której zamieszka 40 krów mlecznych. Planowane jest także rozpoczęcie prac w Nassauhaven przy budowie osiemnastu unoszących się na wodzie, przyjaznych środowisku domów mieszkalnych.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- mojaniderlandia.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
W jaki sposób segregacja śmieci przyczynia się do czystszego środowiska?
Czy segregacja śmieci daje nam realne korzyści? Warto, nie warto segregować odpady? Wiele osób zadaje sobie te pytania. Tymczasem odpowiedź...
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.plCzystość wody jest pojęciem rozumianym na wiele sposobów. Dla osoby zażywającej kąpieli w jeziorze ważny będzie brak chemicznych...
-
-
-
-
-
-