Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-08-31  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-08-31
Fotowoltaika dla firm we Wrocławiu – dlaczego warto?
Fotowoltaika dla firm we Wrocławiu – dlaczego warto?

Instalacje fotowoltaiczne kojarzą się przede wszystkim z budynkami prywatnymi. To właśnie gospodarstwa domowe są beneficjentami programu „Mój Prąd", w ramach którego można dostać dotację na fotowoltaikę. Dzięki niemu w Polsce mamy już ponad pół miliona prosumentów. Przybywa jednak także przedsiębiorców zainteresowanych tą technologią. Coraz więcej firm we Wrocławiu inwestuje w fotowoltaikę, aby chronić się przed rosnącymi kosztami zakupu energii. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Kilka ważnych argumentów znajdziesz w naszym artykule.

 

Prąd cały czas drożeje

I nie ma nadziei na to, że ta sytuacja wkrótce się zmieni. Rosnące ceny energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, a przede wszystkim dla firm są głównym powodem, dla którego warto rozważyć zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną. Zwłaszcza, gdy przedsiębiorca dysponuje wolnymi środkami, nie ma lepszego pomysłu na ich spożytkowanie, a przy tym zdaje sobie sprawę, że gotówka błyskawicznie traci dziś na wartości.

Firmowa instalacja fotowoltaiczna jest bezwzględnie najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed kolejnymi podwyżkami cen energii elektrycznej. Fotowoltaika np. 50 kW wyprodukuje w ciągu roku minimum 50 000 kWh prądu, co powinno być wystarczające na potrzeby małej firmy. Oczywiście wielkość instalacji zawsze dobiera się indywidualnie, co powinno poprzedzić profesjonalne projektowanie fotowoltaiki.

Nie ma zatem wątpliwości, że fotowoltaika dla firm jest jednym z najlepszych pomysłów inwestycyjnych, który bezpośrednio zabezpiecza interes przedsiębiorstwa i chroni je przed gwałtownym wzrostem kosztów stałych. Więcej o tym możesz przeczytać na stronie internetowej https://sunforyou.pl/fotowoltaika-dla-firm-we-wroclawiu/.

 

Ceny paneli fotowoltaicznych są już dość przystępne

Jeszcze kilka lat temu na zakup instalacji fotowoltaicznej mogło sobie pozwolić stosunkowo niewiele przedsiębiorstw. Dziś sytuacja się zmieniła. Na rynku pojawiło się mnóstwo nowych producentów, a silna konkurencja zawsze sprzyja obniżaniu cen. Warto to wykorzystać.

 

Korzyść podatkowa

Inwestycja w fotowoltaikę dla firmy może być bardzo opłacalna dla przedsiębiorcy nie tylko z uwagi na gwarantowane oszczędności (realne obniżenie rachunków za energię nawet o 80 proc.), ale także natychmiastową korzyść w postaci obniżenia należnego podatku dochodowego i podatku VAT.

Przypomnijmy, że instalacja fotowoltaiczna dla firmy jest obłożona 23-procentową stawką VAT i całą tę kwotę można zaksięgować w kosztach działalności, obniżając o nią podatek do zapłaty.

 

Dotacje na fotowoltaikę dla firm

Wiele mówi się na temat dotacji do instalacji fotowoltaicznych dla konsumentów, natomiast w Polsce z takiej możliwości skorzystają również przedsiębiorstwa. Specjalnie z myślą o właścicielach firm Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi program „Energia Plus”, w ramach którego przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet do 50 tys. złotych dopłaty do instalacji OZE lub skorzystać z preferencyjnych pożyczek pokrywających nawet do 85 proc. kosztów kwalifikowanych.

Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ jest to dodatkowy bodziec do tego, aby nareszcie mądrze zainwestować firmowe środki w technologię pozwalającą odczuwalnie zredukować koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa.

 

Częściowe uniezależnienie od zakładu energetycznego

Jeśli w firmie regularnie występują przerwy w dostawie energii, które zagrażają procesowi produkcji, to jest to bardzo konkretny argument przemawiający za zainwestowaniem w fotowoltaikę.

W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa energetycznego i choćby uniezależnienia się od dostawcy prądu można wybrać instalację hybrydową, która łączy w sobie zalety systemów ON-GRID (podłączonych do sieci) oraz OFF-GRID (z akumulatorami do magazynowania nadwyżek energii).

Fotowoltaikę dla firm w województwie dolnośląskim oferuje Sun For You – jeden z najbardziej renomowanych wykonawców instalacji OZE, mający ponad 10-letnie doświadczenie i tysiące zrealizowanych inwestycji na koncie. Możesz zamówić zupełnie bezpłatny audyt, który pozwoli wstępnie oszacować koszty fotowoltaiki w Twojej firmie. Po szczegóły odsyłamy na stronę internetową https://sunforyou.pl/.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
sunforyou.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także