Panele fotowoltaiczne od lat sukcesywnie pojawiają się na coraz większej liczbie dachów polskich domów. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, jako że instalacje fotowoltaiczne wiążą się z możliwością zaoszczędzenia znacznej kwoty. To całkowicie ekologiczne i bezpieczne dla środowiska rozwiązanie pozwala na uniezależnienie się od dostawców energii elektrycznej. Możesz więc przestać się obawiać o przerwy w dostawie prądu czy jego rosnące ceny.
Fotowoltaika Kraków - czy zamontować panele fotowoltaiczne?
Fotowoltaika - a właściwie jego najważniejszy element, czyli panele słoneczne - umożliwiają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czyli w tym przypadku słońca, do wyprodukowania własnego prądu. Instalacja fotowoltaiczna sprawia, że promienie słońca padające na panele, zostają przekształcone w prąd - taki sam, jaki płynie w naszych gniazdkach. Możesz zatem zapomnieć o tym, że Twoje rachunki za prąd w dalszym ciągu będą znacznie nadwyrężać domowy budżet.
Warto wiedzieć o tym, że aby zasilić w prąd cały dom i nie czerpać go z sieci energetycznej, powinieneś zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej o odpowiedniej mocy, zamontowanej we właściwym miejscu i pod najlepszym kątem - tak, aby panele słoneczne były możliwie najbardziej wydajne. Choć samodzielny montaż paneli fotowoltaicznych jest jak najbardziej możliwy, zdecydowanie zalecamy zatrudnienie do tego sprawdzonych fachowców, które sprawią, że fotowoltaika Kraków będzie pracować w sposób bezawaryjny, bezobsługowy oraz wydajny - na przykład FM Solutions. Specjaliści pomogą Ci także w załatwieniu wszelkich formalności związanych z instalacją.
Montaż paneli fotowoltaicznych możesz w całości sfinansować z własnej kieszeni lub też postarać się o jedno z licznych dofinansowań - na przykład z programu Mój Prąd czy skorzystać z dotacji lokalnych.
Panele fotowoltaiczne Kraków - odnawialne źródła energii w Twoim domu
Wydajność instalacji - jak już wspomnieliśmy wyżej - jest zależna przede wszystkim od tego, w którym miejscu zostanie zamontowana. Do produkcji energii panele potrzebują miejsca, w którym słońce będzie padać jak najdłużej oraz pod odpowiednim kątem. Zaleca się więc wybór miejsca niezacienionego i takiego, w którym kiedyś na przykład nie wyrosną drzewa, które mogłyby rzucać cień na panele. Innym ważnym parametrem jest to, aby montaż fotowoltaiki został wykonany z dużą ostrożnością. Co oczywiste, uszkodzone panele nie mają prawa pracować w sposób wydajny. Warto także wcześniej wykonać projekt instalacji, aby przekonać się czy zostało na nią wybrane najlepsze miejsce i jak będzie się ona prezentować na dachu.
Inną kwestią jest montaż takich instalacji fotowoltaicznych, które są adekwatne do potrzeb energetycznych danego gospodarstwa domowego. Jeśli zaś w dni słoneczne panele wyprodukują więcej prądu, niż potrzebujesz - możesz go zgromadzić w specjalnego rodzaju akumulatorze i wykorzystać w nocy lub w mniej słoneczne dni, lub też zdecydować się na magazynowanie energii u sieci elektrycznej, która jednak pobiera w postaci określonego procenta przesyłanej energii w formie "opłaty za transakcję".
Systemy fotowoltaiczne bez wątpienia mają mnóstwo zalet - pod warunkiem jednak, że zdecydujesz się na instalację fotowoltaiczną u sprawdzonego dostawcy, który zadba o to, aby każdy element był najwyższej jakości i służył Tobie oraz wszystkim domownikom mieszkającym w Twoim domu - przez nawet kilkadziesiąt kolejnych lat, generując spore oszczędności, które w innym przypadku musiałbyś wydać na opłacenie rachunków za energię elektryczną.
- Autor:
- FM Solutions
- Źródło:
- Materiał nadesłany do redakcji
Czytaj także
-
O czym pamiętać, projektując energooszczędny, inteligentny dom na Śląsku?
Projektowanie nowoczesnego, energooszczędnego domu wymaga dziś znacznie szerszego spojrzenia niż jeszcze kilkanaście lat temu. Poza kwestiami...
-
Czy inwestycja firmy w fotowoltaikę naprawdę łączy ekologię z zyskiem?
Szukasz sposobu na obniżenie kosztów energii i jednoczesne wspieranie ekologii? W dzisiejszych czasach coraz więcej firm próbuje łączyć...
-
-
-
-