Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-06-26 | Ostatnia aktualizacja: 2011-06-26
Elektrownie mogą starać się o darmowe prawa do emisji CO2

Elektrownie mogą starać się o darmowe prawa do emisji CO2
W przypadku braku zezwolenia na emisję nowe instalacje nie mogłyby być objęte systemem darmowych uprawnień do emisji po 2012 r., co wiązałoby się ze znaczącym podniesieniem kosztów inwestycji i w większości przypadków mogłoby doprowadzić do wstrzymania budowy nowych mocy wytwórczych - mówi mec. Katarzyna Kłaczyńska z kancelarii CMS Cameron McKenna specjalizująca się w Prawie Ochrony Środowiska.
Jeśli budowa nowych elektrowni byłaby opóźniona, to skutkiem mógłby być istotny niedobór mocy i przerwy w jej dostawach, które groziłyby wszystkim odbiorcom energii. Ustawa wprowadza szereg nowych rozwiązań, jak na przykład objęcie systemem handlu emisjami podtlenku azotu (przemysł chemiczny) i perfluorowęglowodorów (odpad procesów technologicznych, m.in. przy produkcji aluminium).
Nowa ustawa zobowiązuje prowadzących instalację do wystąpienia z wnioskiem o zmianę zezwoleń i zatwierdzenie planów monitorowania w terminie 60 dni od dnia wejścia w życie ustawy, chyba że posiadane zezwolenia odpowiadają wymaganiom wynikającym ze zmienionych przepisów.
(mm)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- rp.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak dobrać system filtracji do konkretnego rodzaju zanieczyszczeń przemysłowych?
Systemy filtracji stanowią nieodzowny element nowoczesnych instalacji odkurzania i odpylania w zakładach przemysłowych. Ich zadaniem jest...
-
Ochrona atmosfery w energetyce i przemyśle
Rozwój cywilizacji jest niemożliwy bez energii elektrycznej i dlatego z roku na rok świat wytwarza coraz więcej energii, zwiększając...
-
-
-