Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
ABIS R&D
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-04-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-04-20
Ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej
Ekologiczne zamienniki folii bąbelkowej

Używanie wypełniaczy do paczek jest niezbędne, żeby produkt nie uległ zniszczeniu podczas transportu. Do tego celu jest powszechnie stosowana folia bąbelkowa. Niestety, mimo jej wielu zalet, ma jedną, poważną wadę – jest wykonywana z tworzyw sztucznych, które negatywnie wpływają na środowisko. Pakowanie produktów w sposób przyjazny dla planety jest nie lada wyzwaniem. Żeby zminimalizować ilość odpadów, warto korzystać z rozwiązań, które nadają się do ponownego przetworzenia. Papier makulaturowy, tektura falista czy kątowniki kartonowe to tylko niektóre z przykładów ekologicznych zamienników folii bąbelkowej, po które warto sięgać.

 

Folia bąbelkowa – doskonała ochrona produktów

Folia bąbelkowa jest powszechnie stosowana do ochrony produktów podczas wysyłki, a także jako wypełniacz do paczek. Dlaczego? Wszystko dzięki właściwościom, jakie wykazuje. Jest lekka i plastyczna – z łatwością można nią owinąć zarówno małe produkty, jak i te o większych gabarytach. Poza tym doskonale chroni owinięte nią rzeczy przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami i wilgocią, a także stanowi najlepszą ochronę przed wstrząsami, o które nie trudno podczas transportu. Mimo niekwestionowanych zalet, jakie wykazuje folia bąbelkowa, należy pamiętać o tym, że jest wykonywana z tworzyw sztucznych. Sięganie po nią w nadmiarze, nie będzie zatem korzystne dla środowiska. Tym samym, warto znać jej równie funkcjonalne, ekologiczne zamienniki.

Co zamiast folii bąbelkowej?

Firmy, które stosują ekologiczne rozwiązania, przyczyniają się do ochrony środowiska. Rezygnacja z folii bąbelkowej na rzecz ekologicznych wypełniaczy do paczek to rozwiązanie, które pozwoli zyskać w oczach klientów. Poniżej trzy przykłady produktów, których z powodzeniem można użyć zamiast folii bąbelkowej, (można znaleźć je tutaj: https://www.rajapack.pl/opakowania-ekologiczne/folie-babelkowe-wypelniacze_C9903.html). Warto przy tym zaznaczyć, że wszystkie z nich są produkowane z makulatury i w całości podlegają recyklingowi.

  • Makulaturowy papier pakowy

Papier pakowy świetnie sprawdza się zarówno w roli wypełniacza do paczek, jak i ochrony produktów. Dzięki odpowiedniej gramaturze jest w stanie należycie zabezpieczyć produkty podczas transportu.

  • Tektura falista

Tektura falista ma mnóstwo zalet: jest lekka, dzięki czemu nie podwyższy kosztów transportu, a przy tym elastyczna – łatwo dostosowuje się do kształtu i gabarytów przesyłki. Jej wytrzymała struktura sprawia, że nie ulega przypadkowym przedarciom, co z kolei stanowi solidną ochronę owiniętych nią produktów przed uszkodzeniem.

  • Kątowniki kartonowe

Kątowniki kartonowe warto stosować zawsze wtedy, gdy paczka jest opasywana taśmą spinającą. To właśnie one są w stanie odpowiednio zabezpieczyć krawędzie kartonów przed uszkodzeniem nawet wtedy, gdy użyta wcześniej taśma jest bardzo naprężona.

Ekologiczne wypełniacze do paczek – w trosce o planetę

Stosowanie papieru pakowego czy tektury falistej zamiast folii bąbelkowej to krok ku ochronie planety. Produkty, które nadają się do recyklingu, mają pozytywny wpływ na środowisko, dlatego warto często po nie sięgać. Wiele firm jest w stanie zaoferować klientom opakowania ekologiczne, które będą miały takie same właściwości ochronne, jak ich dobrze znane zamienniki, wykonywane z tworzyw sztucznych. Istotne jest także to, w jaki sposób przedsiębiorstwa pozyskują surowce biologiczne do produkcji ekologicznych opakowań. Najlepiej, żeby masa papiernicza, która jest materiałem składowym opakowań kartonowych, składała się z drewna, będącego produktem ubocznym w tartakach oraz tego, które pochodzi z wycinki koniecznej do prawidłowego utrzymania lasów.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
rajapack.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.