
Ochrona Środowiska to we współczesnym świecie bardzo ważne zagadnienie. Świadomość na temat ochrony naszej planety jest dużo większa niż w przeszłości, a coraz więcej państw decyduje się jasno postawić na decyzje przyjaźniejsze dla środowiska. Konieczne jest więc kształcenie specjalistów w tej dziedzinie, których kompetencje odpowiedzą na aktualne potrzeby rynku. Jeśli jesteś zainteresowany studiami na tym kierunku, sprawdź, czego możesz się nauczyć i jaka kariera oraz możliwości i perspektywy na Ciebie czekają.
Co wyróżnia ten kierunek studiów?
Zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie są bardzo dynamiczne. Ekologia to jedno z najważniejszych zagadnień w kontekście gospodarki polskiej oraz globalnej. Coraz nowsze rozporządzenia wydawane przez Unię Europejską obligują państwa członkowskie do wprowadzania kolejnych zmian, mających na celu ochronę środowiska i zatrzymanie skutków zmiany klimatu. Budżet przeznaczony na działania związane z ekologią w latach 2021–2025 r. to aż 146 mln zł. To pokazuje, jak ważny jest to temat.
Absolwenci kierunku ochrona środowiska są doskonale przygotowanymi do pracy w tym sektorze specjalistami z wiedzą, dzięki której są w stanie wspomóc proces ochrony Ziemi. Świetnie orientują się w zagadnieniach związanych z odnawialnymi źródłami energii, ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych i energochłonności, czy gospodarką odpadami. Jest to tzw. kierunek przyszłości, którego znaczenie z roku na rok rośnie.
Ochrona Środowiska – gdzie warto studiować?
Jest to coraz popularniejszy kierunek, który pojawia się na wielu publicznych oraz prywatnych uczelniach. Wybierając jedną z nich, warto wcześniej zapoznać się z programem nauczania, kardą oraz opiniami studentów i absolwentów. Jedną z polecanych uczelni jest Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Kształci ona specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska na studiach I oraz II stopnia w trybie stacjonarnych i zaocznym. Studia I stopnia trwają 3,5 roku, a następnie kończą się uzyskaniem tytuły inżyniera licencjata (aby dowiedzieć się więcej, zobacz: https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-inzynierii-i-zarzadzania/ochrona-srodowiska-i-stopnia/). Natomiast po ukończeniu studiów II stopnia absolwenci zyskują tytuł magistra inżyniera.
Dużą zaletą uczelni jest fakt, że zajęcia odbywają się w dwóch językach, którymi są zarówno język polski, jak i język angielski. Same studia posiadają natomiast bardzo rozległy kontekst – nie ograniczają się jedynie do przekazywania wiedzy teoretycznej, lecz sukcesywnie łączą ją z praktyką w czasie licznych zajęć laboratoryjnych i terenowych. Dzięki temu nauka jest ciekawa i urozmaicona, a studenci lepiej przygotowani do zawodu, który chcą wykonywać w przyszłości i do podejmowania różnorodnych wyzwań w jego ramach. WSEiZ cieszy się dobrymi opiniami wśród absolwentów, którzy chwalą sobie jakość nauczania oraz prestiżem w środowisku akademickim. Warto również zaznaczyć, że Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest jedną z zaledwie dwóch uczelni realizujących ten kierunek w województwie mazowieckim.
Jak wyglądają studia na kierunku ochrona środowiska?
Studenci wybierający WSEiZ, na studiach I stopnia mają do wyboru trzy specjalności:
- ochrona biosfery
- efektywność energetyczna
- odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa
Natomiast specjalności dostępne na studiach II stopnia to:
- menedżer energii
- menedżer środowiska w przedsiębiorstwie
- odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa
Każdy z nich odpowiada na związane z ekologią problemy współczesnego świata.
Kategoria komunikatu:
Porady i ciekawostki branżowe
- Źródło:
- WSEiZ

Czytaj także
-
Dotacje dla przedsiębiorstw na wielkoskalowe magazyny energii
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii elektrycznej w ramach programu 'Magazyny energii elektrycznej i...
-
MEW – płynne złoto? Czyli jak odpowiednio przygotować się do realizacji...
Energetyka wodna to proekologiczny sposób na wytwarzanie energii elektrycznej. Podstawową zaletą budowy małej elektrowni wodnej (MEW) jest...
-
-
-