Powrót do listy komunikatów Dodano: 2021-08-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-08-13
Dlaczego warto rozpocząć studia na kierunku Ochrona Środowiska?
Dlaczego warto rozpocząć studia na kierunku Ochrona Środowiska?

Ochrona Środowiska to we współczesnym świecie bardzo ważne zagadnienie. Świadomość na temat ochrony naszej planety jest dużo większa niż w przeszłości, a coraz więcej państw decyduje się jasno postawić na decyzje przyjaźniejsze dla środowiska. Konieczne jest więc kształcenie specjalistów w tej dziedzinie, których kompetencje odpowiedzą na aktualne potrzeby rynku. Jeśli jesteś zainteresowany studiami na tym kierunku, sprawdź, czego możesz się nauczyć i jaka kariera oraz możliwości i perspektywy na Ciebie czekają.

Co wyróżnia ten kierunek studiów?

Zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie są bardzo dynamiczne. Ekologia to jedno z najważniejszych zagadnień w kontekście gospodarki polskiej oraz globalnej. Coraz nowsze rozporządzenia wydawane przez Unię Europejską obligują państwa członkowskie do wprowadzania kolejnych zmian, mających na celu ochronę środowiska i zatrzymanie skutków zmiany klimatu. Budżet przeznaczony na działania związane z ekologią w latach 2021–2025 r. to aż 146 mln zł. To pokazuje, jak ważny jest to temat.

Absolwenci kierunku ochrona środowiska są doskonale przygotowanymi do pracy w tym sektorze specjalistami z wiedzą, dzięki której są w stanie wspomóc proces ochrony Ziemi. Świetnie orientują się w zagadnieniach związanych z odnawialnymi źródłami energii, ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych i energochłonności, czy gospodarką odpadami. Jest to tzw. kierunek przyszłości, którego znaczenie z roku na rok rośnie.

Ochrona Środowiska – gdzie warto studiować?

Jest to coraz popularniejszy kierunek, który pojawia się na wielu publicznych oraz prywatnych uczelniach. Wybierając jedną z nich, warto wcześniej zapoznać się z programem nauczania, kardą oraz opiniami studentów i absolwentów. Jedną z polecanych uczelni jest Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Kształci ona specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska na studiach I oraz II stopnia w trybie stacjonarnych i zaocznym. Studia I stopnia trwają 3,5 roku, a następnie kończą się uzyskaniem tytuły inżyniera licencjata (aby dowiedzieć się więcej, zobacz: https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-inzynierii-i-zarzadzania/ochrona-srodowiska-i-stopnia/). Natomiast po ukończeniu studiów II stopnia absolwenci zyskują tytuł magistra inżyniera.

Dużą zaletą uczelni jest fakt, że zajęcia odbywają się w dwóch językach, którymi są zarówno język polski, jak i język angielski. Same studia posiadają natomiast bardzo rozległy kontekst – nie ograniczają się jedynie do przekazywania wiedzy teoretycznej, lecz sukcesywnie łączą ją z praktyką w czasie licznych zajęć laboratoryjnych i terenowych. Dzięki temu nauka jest ciekawa i urozmaicona, a studenci lepiej przygotowani do zawodu, który chcą wykonywać w przyszłości i do podejmowania różnorodnych wyzwań w jego ramach. WSEiZ cieszy się dobrymi opiniami wśród absolwentów, którzy chwalą sobie jakość nauczania oraz prestiżem w środowisku akademickim. Warto również zaznaczyć, że Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie jest jedną z zaledwie dwóch uczelni realizujących ten kierunek w województwie mazowieckim.

Jak wyglądają studia na kierunku ochrona środowiska?

Studenci wybierający WSEiZ, na studiach I stopnia mają do wyboru trzy specjalności:

  • ochrona biosfery
  • efektywność energetyczna
  • odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa

Natomiast specjalności dostępne na studiach II stopnia to:

  • menedżer energii
  • menedżer środowiska w przedsiębiorstwie
  • odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa

Każdy z nich odpowiada na związane z ekologią problemy współczesnego świata.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
WSEiZ
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także