Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-01-20
Ile kosztują metale szlachetne w skupie?

Skup metali szlachetnych zyskuje na coraz większej popularności, stąd też wiele miejsc oferuje bardzo atrakcyjne ceny, dzięki którym można oddać metale do recyklingu i jednocześnie wzbogacić nieco swój portfel. Szczególnie że srebro czy platyna cieszą się sporym zainteresowaniem i mają duże zastosowanie nie tylko w jubilerstwie, ale również przemyśle, medycynie oraz nowych technologiach. Dziś możliwy jest wygodny skup metali szlachetnych pod różnymi postaciami - nawet elektrod, termopar, tygli laboratoryjnych czy styków, biżuterii bądź sztućców. Przekonaj się o tym, ile kosztuję popularne metale w skupie.

Od czego zależą ceny metali szlachetnych w skupie?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię skup platyny, czy skup palladu bądź innego metalu szlachetnego, musisz mieć świadomość, że jego cena na rynku nie jest i nigdy nie będzie stała. Jest ona zróżnicowana, a na notowania wpływają zarówno popyt, jak i podaż konkretnego surowca. Oprócz tego bardzo duże znaczenie ma obecna sytuacja gospodarcza czy rozwój przemysłowy oraz technologiczny. W związku z tym, że metale występują coraz rzadziej w środowisku, ich wartość na rynku wtórnym się umacnia i wzrasta. Wystarczy, że wejdziesz na zlomweglika.pl/skup-palladu (https://zlomweglika.pl/skup-palladu), by przekonać się, że jest to naprawdę korzystna inwestycja. Dziś to nawet do 150 zł za wyłącznie jeden gram tego ważnego surowca.

Dlaczego warto skupować metale szlachetne?

Głównym argumentem, który przemawia za tym, że coraz więcej osób decyduje się na skup metali szlachetnych, jest możliwość szybkiego i wygodnego zarobienia pieniędzy. Srebro kosztuje około 1,40-1,60 zł/g (szczegóły na zlomweglika.pl/skup-srebra (https://zlomweglika.pl/skup-srebra)), platyna to nawet 140 zł/g (zobacz na zlomweglika.pl/skup-platyny (https://zlomweglika.pl/skup-platyny)), a cyna to od 15 do 65 zł/kg. To sposób na zadbanie o środowisko, sprawny recykling surowców i oszczędności.                                                                                         

Autor:
STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także