
Zakończyła się budowa zbiornika wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Budowla ma 30 m wysokości i mieści 600 m3 wody. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy. Inwestycja realizowana od stycznia 2014 roku jest częścią drugiego etapu Gdańskiego projektu wodno-ściekowego, projektu dofinansowywanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nad prawidłowym działaniem Zbiornika Wody Kazimierz czuwała będzie spółka Saur Neptun Gdańsk S.A – eksploatator obiektu.
"Bardzo się cieszę - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz - że na mapie infrastruktury technicznej Gdańska oraz na mapie turystycznej Pomorza pojawiła się nowa budowla. Wierzę, że będzie miała ona szczególne znaczenie dla naszego miasta i odwiedzających je turystów. W industrialnym klimacie zbiornika mamy okazję podziwiać nowy widok na Gdańsk i okolice."
Zadaniem zbiornika będzie stabilizowanie ciśnienia wody w sieci wodociągowej na Wyspie Sobieszewskiej. Ponadto będzie gromadził zapas wody do celów przeciwpożarowych. "Do tej pory - mówi prezes SNG Serge Bosca - zdarzało się, że ciśnienie wody w sieci na Wyspie Sobieszewskiej było zbyt niskie i przy dużym zużyciu wody, okresowo, nadal musiało być uruchamiane lokalne ujęcie w Świbnie. Zbiornik eliminuje ten problem. Woda z Lipiec dostarczana będzie sprawnie, nawet w momentach największego zużycia."
Dodatkowo zbiornik będzie pełnił funkcję edukacyjną. W tym sezonie na terenie obiektu zaplanowano aż 96 zajęć edukacyjnych. W tym czasie zbiornik może odwiedzić również nawet 1500 turystów, a w przyszłym, który będzie trwał od maja – nawet 7500 osób.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- sng.com.pl, giwk.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.plTrendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-
-