Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-17   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-17
Wystawa zdjęć MPWiK na 100-lecie niepodległości
Mat. pras.
Mat. pras.

Fotograficzny alfabet wodociągów warszawskich pojawił się na ogrodzeniu Stacji Filtrów, gdzie będzie go można oglądać do końca października. Wystawa została przygotowana na 100-lecie niepodległości Polski.

Na wystawie znalazły się zdjęcia i grafiki dotyczące zarówno okresu po odzyskaniu Niepodległości, jak i znacznie starsze, bo sięgające czasów Williama Lindleya i Sokratesa Starynkiewicza.

W 1918 cała Warszawa, licząca wówczas 760 tys. mieszkańców, była zaopatrywana w wodę uzdatniania w Stacji Filtrów, która produkowała ok. 75 mln litrów czystej wody dziennie. 100 lat temu długość miejskiej sieci wodociągowej wynosiła ponad 320 kilometrów, a kanalizacyjnej ponad 200 km.

Obecnie w Warszawie mieszka prawie 2,5 mln osób, dla których woda uzdatniania jest w trzech nowoczesnych stacjach wodociągowych produkujących 330 mln litrów wody na dzień. MPWiK eksploatuje także najdłuższą w kraju sieć przewodów tj. ok. 4200 km sieci wodociągowej oraz ok. 4100 km sieci kanalizacyjnej, a wszystkie ścieki z terenu miasta są oczyszczane w zmodernizowanym i rozbudowanym Zakładzie „Czajka".

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
mpwik.com.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :