
Fotograficzny alfabet wodociągów warszawskich pojawił się na ogrodzeniu Stacji Filtrów, gdzie będzie go można oglądać do końca października. Wystawa została przygotowana na 100-lecie niepodległości Polski.
Na wystawie znalazły się zdjęcia i grafiki dotyczące zarówno okresu po odzyskaniu Niepodległości, jak i znacznie starsze, bo sięgające czasów Williama Lindleya i Sokratesa Starynkiewicza.
W 1918 cała Warszawa, licząca wówczas 760 tys. mieszkańców, była zaopatrywana w wodę uzdatniania w Stacji Filtrów, która produkowała ok. 75 mln litrów czystej wody dziennie. 100 lat temu długość miejskiej sieci wodociągowej wynosiła ponad 320 kilometrów, a kanalizacyjnej ponad 200 km.
Obecnie w Warszawie mieszka prawie 2,5 mln osób, dla których woda uzdatniania jest w trzech nowoczesnych stacjach wodociągowych produkujących 330 mln litrów wody na dzień. MPWiK eksploatuje także najdłuższą w kraju sieć przewodów tj. ok. 4200 km sieci wodociągowej oraz ok. 4100 km sieci kanalizacyjnej, a wszystkie ścieki z terenu miasta są oczyszczane w zmodernizowanym i rozbudowanym Zakładzie „Czajka".
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mpwik.com.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Poprawa jakości wody w Szczecinie - Szczecińska oczyszczalnia "Pomorzany"
Europa jest wrażliwa na punkcie ochrony środowiska naturalnego, a „śmierdzący” problem Szczecina nieustannie nasilał się przez kilkadziesiąt lat....
-
Dotacje dla przedsiębiorstw na wielkoskalowe magazyny energii
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii elektrycznej w ramach programu 'Magazyny energii elektrycznej i...
-
-
-
-
-
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.pl