
Tarnobrzeskie wodociągi mają w planach budowę przy działającej już stacji uzdatniania wodyw Jeziórku stację filtrów węglowych. Dzięki tej inwestycji powinny poprawić się parametry wody dostarczanej do tarnobrzeskich mieszkań. Będzie to element drugiego etapu projektu wod-kan w mieście, na który wopdociągi otrzymały 45 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW.
Projekt obejmuje wiele inwestycji: od budowy instalacji suszenia osadów w powiązaniu technologicznym oczyszczalni ścieków, po modernizację sieci kanalizacyjnej metodą bezwykopową, bezwykopową renowację wodociągu w osiedlu Mokrzyszów czy budowę stacji filtrów węglowych w powiązaniu technologicznym stacji uzdatniania wody.
"Parametry dostarczanej przez nas wody - mówi Antoni Sikoń, prezes tarnobrzeskich wodociągów - spełniają wszelkie wymogi, ale chcemy poprawić jej jakość. Stacja filtrów węglowych nam to umożliwi."
Zakupione zostaną także wielofunkcyjne specjalistyczne pojazdy ciśnieniowo-ssące do hydrodynamicznego udrażniania kanalizacji oraz do czyszczenia kanalizacji z systemem odzysku wody. Koszty całego projektu mają wynosić 69 mln zł. Jego ukończenie planowane jest na 2020 rok.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- echodnia.eu

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Dobór pomp. Pompy na miarę.
W wodociągach miejskich, pracujących w warunkach małej różnicy wysokości położenia punktów zaopatrywanych w wodę oraz potrzeby tłoczenia...
-
Jak dobrać system filtracji do konkretnego rodzaju zanieczyszczeń przemysłowych?
Systemy filtracji stanowią nieodzowny element nowoczesnych instalacji odkurzania i odpylania w zakładach przemysłowych. Ich zadaniem jest...
-
-
-
-
-
-
Instalacje uzdatniania wody w przemyśle - najważniejsze technologie
www.automatyka.pl