
Unia Europejska zapowiedziała, że wspomoże kwotą 40,5 mln euro budowę instalacji do odsalania wody morskiej, a także farmy wiatrowej dostarczającej do niej energię, w mieście Dżibuti, stolicy Republiki Dżibuti - maleńkiego państwa we wschodniej Afryce.
Budowa instalacji do odsalania wody morskiej to ratunek dla stolicy Dżibuti, gdzie zamieszkuje 3/4 z pół miliona mieszkańców tego kraju. Zapotrzebowanie na wodę wynosi tam ok. 80 tys. m3 dziennie, z czego tylko niespełna połowa jest obecnie dostarczana. Niedobory wody potęguje fakt, że jedyne źródła wody pitnej w okolicy zostały ostatnio zanieczyszczone przez wodę morską. Przewiduje się, że populacja państwa wzrośnie w ciągu najbliższych lat dwukrotnie, dlatego konieczne są natychmiastowe rozwiązania.
Budowa instalacji zostanie dofinansowana w ramach realizowanego przez Unię projektu Prudukcji Bezpiecznej Wody Pitnej z Odnawialnymi Źródłami Energii (Producing Safe Drinking Water with Renewable Energy). Część z unijnych pieniędzy zostanie przeznaczona na budowę farmy wiatrowej, która będzie dostarczać energię elektryczną do obiektu i tym samym obniży koszty produkcji wody pitnej.
(rw)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- water-technology.net

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Gra w zielone
Liczba dostawców energii wiatrowej wzrasta z roku na rok i zbliża się już do trzystu. Małych elektrowni wodnych o mocy do 1 MW, które zaopatrują w...
-
Recykling i optymalna gospodarka odpadami – wyzwania firm produkcyjnych?
www.automatyka.plTrendy proekologiczne na całym świecie sprawiają, że dbanie o środowisko staje się coraz ważniejszym aspektem dla zakładów przemysłowych. Czy
-
-
-
-
-