Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-04-16   |  Ostatnia aktualizacja: 2015-04-16
Szczekanica po raz kolejny otwiera drzwi dla mieszkańców

Czysta, zdrowa piotrkowska kranowa. Dlaczego warto pić ją prosto z kranu? Skąd się bierze i jak jest uzdatniana? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz 17-19 kwietnia 2015 roku podczas Dni Otwartych Stacji Uzdatniania Wody „Szczekanica".

O tym jak ważna jest w naszym życiu woda, nikomu nie trzeba przypominać. Świadczy o tym chociażby fakt, że człowiek odczuwa pragnienie w momencie, gdy straci przynajmniej 1% całkowitej ilości wody, którą posiada w ciele. Już od najmłodszych lat warto dbać o edukację dzieci i młodzieży, aby przekonać ich do picia wody, która pomaga w nauce i doskonale gasi pragnienie. Specjalnie z myślą o wszystkich mieszkańcach Piotrkowa Trybunalskiego Stacja Uzdatniania Wody kolejny raz zdradzi swoje tajniki.

Kiedy i gdzie?

Akcja będzie trwała od piątku do niedzieli (17-19 kwietnia) w godzinach 10:00 do 16:00. Zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie się o każdej pełnej godzinie, ostatnia grupa wyruszy o godzinie 15:00. Do Stacji Uzdatniania Wody przy ulicy 25 Pułku Piechoty dojechać można linią nr 1.

Podnosimy świadomość ekologiczną – finał Quizu i rozdanie nagród

Podczas Dni Otwartych wręczone zostaną nagrody dla uczestników Wielkiego Finału Quizu Multimedialnego, który odbył się 13 kwietnia. Quiz został uruchomiony dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego 2 marca. Do 13 kwietnia mieszkańcy mogli ćwiczyć i zdobywać wiedzę, nie tylko o Projekcie, ale również o ekologii, Unii Europejskiej i Piotrkowie Trybunalskim. W Wielkim Finale udział wzięło 620 mieszkańców. Spośród uczestników wyłoniono 20 najlepszych.

Pierwsze trzy miejsca zdobyły nagrody: tablet, aparat fotograficzny i słuchawki. Wszyscy wyróżnieni otrzymają upominki „projektowe". Nagrody wręczy Wiceprezydent Adam Karzewnik – Pełnomocnik Miasta Piotrkowa Trybunalskiego ds. Realizacji Projektu. Uroczyste wręczenie odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 12.00 na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Szczekanica". Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie projektu i portalu Miasta oraz na profilu Facebook Przyłącz się do Piotrkowskich tego samego dnia.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Grupa PRC Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :