
PWiK Gliwice wraz z Politechniką Śląską ogłosiły konkurs dla studentów architektury na projekt zagospodarowania zielonego terenu znajdującego się między dawną siedzibą Domu Współpracy Polsko–Niemieckiej i budynkiem wykorzystywanym kiedyś przez Młodzieżowy Dom Kultury. Obszar ten został przekazany przez miasto wodociągom, których zadaniem jest uczynienie go na powrót społecznie użytecznym.
Powierzchnia przekazanych terenów liczy sobie 15 tys. m2. Być może powstanie tam park spacerowy, miasteczko edukacyjne lub plac zabaw, który znajdował się tu w przeszłości. "Odtworzenie pierwotnej funkcji jest jedną z możliwości - Tomasz Brągiel, dyrektor operacyjny PWiK. Ale jesteśmy również otwarci na inne, bardziej śmiałe sugestie. Niczego nie narzucamy. Zostawiamy pole do popisu studentom. Przestrzegamy jednak młodych autorów przed zbytnim puszczaniem wyobraźni. Nie chodzi o prace studialne. Projekty muszą trzymać się ziemi. Nie będą mieć szans prace efektowne, ale całkowicie nie liczące się z realiami finansowymi. Zdajemy się na inwencję młodych adeptów architektury. Ale granice dla ich kreatywności wyznaczają nasze możliwości realizacyjne."
Projektanci muszą wziąć pod uwagę, że w północnej części parku stoi willa Neumanna, a w południowej ogrodzenie dawnego MDK. Konkurs wystartuje za kilka tygodni. Najlepsze prace staną się inspiracją dla projektów wykonawczych.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- pwik.gliwice.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zasady działania. Opłacalność.
Warto rozpatrzyć budowę własnej przydomowej oczyszczalni ścieków Zasada działania Przydomowe oczyszczalnie ścieków to zespół urządzeń...
-
Dotacje dla przedsiębiorstw na wielkoskalowe magazyny energii
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w wielkoskalowe magazyny energii elektrycznej w ramach programu 'Magazyny energii elektrycznej i...
-
-
-
-
-