Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-04-26   |  Ostatnia aktualizacja: 2010-04-26

Sosnowiec: Kolektory z największej w Europie fabryki

Sosnowiec: Kolektory z największej w Europie fabryki
Sosnowiec: Kolektory z największej w Europie fabryki
W Sosnowcu przy ulicy Mikołajczyka, w specjalnej strefie ekonomicznej, powstaje największa w Europie i druga na świecie pod względem kubatury fabryka kolektorów słonecznych. Jej powierzchnia wyniesie 25 384 metry kwadratowe.

Fabrykę buduje firma Watt, która od dwóch lat produkuje kolektory w Piekarach Śląskich (wcześniej w Chorzowie). Budowa ruszyła pod koniec ubiegłego roku.

- Zainteresowanie kolektorami rośnie. Już dwa lata temu odnotowaliśmy skokowy wzrost sprzedaży - przyznaje Sebastian Musio, specjalista ds. marketingu. Przyczyny to zarówno rosnące ceny energii, jak i coraz większy nacisk na ekologiczne technologie.

Nowa fabryka będzie zajmowała biura, pomieszczenia socjalne, magazyny i oczywiście część produkcyjną. Ta ostatnia będzie miała ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych. I to wszystko w jednej hali. Inwestycja przekracza 59 milionów złotych, 19,5 miliona firma dostała z dofinansowania z funduszy unijnych.

Produkcja kolektorów w nowej hali ma się rozpocząć już w IV kwartale tego roku. Rocznie fabryka będzie produkować nawet 300 tysięcy kolektorów słonecznych. Dziennie to nawet 2500 metrów kwadratowych kolektorów. Ma powstać także wewnętrzne laboratorium, potrzebne do testów certyfikacyjnych.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
Źródło:
Polska the Times

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe