
Spółka RT-Invest (wchodząca w skład rosyjskiego podmiotu Rosteh) zdobyła pozwolenia na budowę kilku spalarni śmieci w Moskwie i Tatarstanie. Właśnie podjęto decyzje o budowie pierwszej z nich w południowej części Federacji Rosyjskiej. Elektrociepłownie bazujące na śmieciach mają się przyczynić do zmniejszenia ilości odpadów w miastach.
Rosyjska spółka chce dodatkowo zbudować cztery elektrociepłownie w regionie moskiewskim oraz po jednej w Soczi, Mineralnych Wodach oraz w Tamanie. Cztery nowe elektrownie będą spalały łącznie około 700 tysięcy ton śmieci. Łączna moc zainstalowana w elektrowniach osiągnie poziom 280 MW.
Elektrociepłownie będą tworzyły klastry. Pierwszy obejmie zainstalowaną moc na poziomie 55 MW i będzie obsługiwał 550 tysięcy ton palonych śmieci w ciągu roku. Zostanie zlokalizowany w regionie Soczi, natomiast śmieci będą zwożone z Tuapsy, Gelendżyka oraz Goriaczijego Klucza. Otwarcie zaplanowano na 2020 rok. Drugi klaster zostanie wybudowany w 2023 roku w Tamanie dla utylizacji śmieci z Krymu i Sewastopolu oraz Anapy, Temrjuka i Noworosyjka.
Pierwsze pięć elektrociepłowni ma kosztować około 150 mld rubli. Mają one zostać włączone do państwowego elektrosystemu już w 2022 roku.
Rosja boryka się z poważnymi problemami w zakresie utylizacji śmieci. Wiele miast rosyjskich tonie w odpadach, a służby komunalne nie zawsze nadążają z ich uprzątnięciem. Rozwój elektrociepłowni opierających się na odpadach ma zmniejszyć skale tego zjawiska.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- swiatoze.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Projektowanie i budowa spalarni śmieci
W ostatnich latach rosnące zapotrzebowanie na efektywne zarządzanie odpadami skłoniło do rozwijania zaawansowanych technologii, takich jak...
-
Osuszanie budynków a ekologia, które metody są najbardziej przyjazne środowisku?
Wilgoć w ścianach to problem, z którym zmaga się wielu właścicieli domów, mieszkań, piwnic, budynków zabytkowych czy obiektów użyteczności...
-
-
-