
Ministerstwo Środowiska rozpoczęło kampanię edukacyjną skierowaną do dzieci. Ma ona wyjaśniać dzieciom zasady oszczędzania zasobów środowiska i segregowania śmieci.
Właśnie ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Ekodzieciaki". Skierowano ją do dzieci w wieku 3-11 lat. Skupia się ona na oszczędzania zasobów środowiska i segregowania śmieci. - Od dziś przez siedem kolejnych tygodni będzie można oglądać w telewizji dwa spoty edukacyjne, na temat oszczędzania zasobów środowiska i segregowania śmieci. Bohaterem obu filmików jest animowana mrówka Leopold, która poprzez zabawę zachęca dzieci do dbania o środowisko. Pokazuje jak w domu oszczędzać m.in. papier, tekturę, prąd czy wodę. Namawia do ponownego wykorzystywania niepotrzebnych rzeczy. Okazuje się, że zużyte kartki, karton czy stare gazety mogą być materiałami do zabawy. Można z nich wyczarować nawet las pełen zwierząt – wyjaśnia Ministerstwo Środowiska. Inicjatorzy akcji są zdania, że postawy proekologiczne powinno się wpajać od najmłodszych lat.
Oprócz spotów telewizyjnych wykorzystany zostanie w kampanii również Internet. W ramach akcji uruchomiono stronę internetową „www.ekodzieciaki.pl". Jest ona skierowana do rodziców. - Znajdą tam oni inspirujące pomysły na zabawę ze swoimi pociechami. Korzystając z prostych, wizualnych instrukcji będą mogli stworzyć razem z dziećmi ciekawe recyklingowe zabawki. Do ich wykonania wystarczą dostępne w domu materiały, np. niepotrzebny karton, plastikowe butelki, nakrętki czy gazety – czytamy na stronach Ministerstwa. Kampania ma zachęcić do edukacji ekologicznej właśnie poprzez zabawę. Przy okazji zabawy z dziećmi wiele mają się również nauczyć dorośli.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- mos.gov.pl/ ekodzieciaki.pl

Komentarze (1)
Czytaj także
-
Ekologiczne butelki reklamowe z recyklingu: Dbaj o planetę i zyskuj wizerunkowo!
Butelki reklamowe z recyklingu W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty gadżetów reklamowych,...
-
Jakie farby i lakiery do maszyn rolniczych? Sprawdź poradnik
Farby i lakiery do maszyn rolniczych – jak skutecznie zadbać o trwałość i estetykę sprzętu? Maszyny rolnicze codziennie narażone są na trudne...
-
-
-
-
-
-
Barbara Nagraba
Cieszę się, że jest taki projekt. Prowadzę gromadę zuchową i w tym roku szkolny zaplanowałam zajęcia z ekologii i otaczającego nas środowiska przyrodniczego. W swojej pracy z zuchami chętnie wykorzystam także materiały zamieszczone na stronie "ekodzieciaki". Dziękuję Wam.